Магічні листівки в «Закапелку»

Творчі люди з Інституту філології знаходять одне одного й своє покликання. Результат – тривалі проекти, затишні презентації. Уже два роки існує ініціатива нашої магістрантки Світлани Вертоли «Твоя поетична листівка». Поети й ілюстратори з усієї України знайомляться через свої тексти й художні роботи. Кожен комплект листівок присвячений певній темі. Свіжа збірка – про магію, чарівництво та нечисті сили. Серед авторів листівок також є студенти-філологи ІФ (Богдана Орел, Юлія Кузьменко й сама Світлана Вертола). Анна Комар – незмінна художниця поетичних листівок. Висвітлювати презентації фотоальбомами завжди береться випускник Сергій Терещенко.

І цього разу презентація нового комплекту відбулася 7 грудня в нещодавно відкритій книгарні-кав’ярні на Подолі, де працює ще одна студентка Інституту філології Іванна Чорна. Атмосферу намагалися зробити справді магічною. Притлумлене світло, уже сяють новорічні гірлянди, а на столиках Світланка дбайливо розклала свіжі – щойно з типографії – листівки. Вона познайомила всіх гостей презентації, кожен мав відрекомендуватися й назвати три факти про себе. Зненацька складно відповісти, але це корисний інтерактив: кожен назве те, що згадає як важливе про себе, так покаже своє обличчя. Потім можна й до власних віршів: поети читали тексти з листівок чи просто з власної добірки (як-от Ана Номарен, ще одна випускниця ІФ). Розповідали, як починали шлях поета, художника, музиканта, фотографа, актора... Насамкінець Світлана попросила гостей запропонувати ідеї для наступного комплекту листівок. У топі наразі теми «Подорожі», «Екологія», також зацікавила ідея створити фотолистівки.

Такі події – можливість креативних людей знайти одне одного й організувати в майбутньому щось нове. Успіхів Світлані! За нагоди зазирнемо в Zakapelok до Іванни.

Фотографії Валерія Попова та Юлії Кузьменко.