Лекція Ірини Скразловської

«Сучасні турецькі антропоніми крізь призму культури і міфології» - такою є тема лекції, яка була прочитана 27 листопада в 6 аудиторії Інституту філології. Провела її для студентів кафедри тюркології Ірина Скразловська, викладач турецької мови Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. Основа доповіді - дисертація дослідниці.

Спочатку Ірина Анатоліївна коротко розповіла про місце чоловіка й жінки в турецькому суспільстві. Вона пояснила, що особові імена є продуктом культури, тобто результатом спільної діяльності етносу. Одна з характерних рис турецьких антропонімів: їхнє значення завжди можна зрозуміти без допомоги етимологічного словника.

Лекторка також розказала про соціолінгвістичні особливості сучасних турецьких антропонімів, які є носіями як соціальної інформації, так і емоційного навантаження.
Насамкінець Ірина Анатоліївна подала кілька класифікацій турецьких особових імен і зазначила, що деякі з них можуть містити колоративи. Дослідниця спиралась не тільки на теоретичний матеріал, а й на власний досвід спілкування з представниками етносу.

Софія Григорчук, фото Юлії Кузьменко.