Письменниця Дара Корній презентувала двотомник "Чарівні істоти українського міфу"

26 листопада в Інститут філології завітала багаторазова лауреатка премії "Коронація слова" й асамблеї фантастики "ПОРТАЛ-2011" письменниця Дара Корній. Вона розповіла студентсько-викладацькій аудиторії про двотомне видання «Чарівні істоти українського міфу» (2017).

Модератор зустрічі Тетяна Белімова, українська письменниця та перекладач, викладач кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології зазначила, що фольклор і міфологія становлять особливий інтерес для Дари Корній. Наслідком такого глибокого зацікавлення і стала ця двотомна праця.

Структура видання логічна і зрозуміла. До всіх міфологічних істот подані історії, а на початку кожного тому містяться умовні позначки, так званий «паспорт» міфічного персонажа.

Інформацію для видання «Чарівні істоти українського міфу» письменниця збирала протягом 8 років. Одним із джерел стали легенди, перекази людей із різних куточків України та дивовижні історії з життя письменниці.

Двотомник створений для родинного читання. Щоб надати тексту легкості, Дара Корній 5 разів його переписувала. Письменниця дотримується думки, що книжка – не лише товар, вона також несе естетичну цінність. Авторка закликала цікавитися українською міфологією і пам’ятати про прадідів: «Пам’ять – це те, що робить нас автентичними, якщо її у нас забрати – ми чиста сторінка». текст Галина Маковська, фото Валерія Попова