Мультикультуралізм в Азербайджані

19 листопада 2019 року в актовій залі Інституту філології відбулася лекція на тему "Політика мультикультуралізму в Азербайджані". Запрошені спікери – голова Бакинського центру мультикультуралізму Тофік Аббасов та голова албано-удинської спілки християнської общини Азербайджану Роберт Мобілі. Захід відвідали студенти кафедри тюркології, які вивчають азербайджанську мову як основну та другу тюркську. Із лекції аудиторія дізналася про засади державної програми мультикультуралізму. Її основа – наявність у суспільстві багатьох культур. Це природний стан суспільного життя і до нього треба ставитись відповідно. Гості розповіли про перші етапи, поширення та вплив мультикультуралізму на Азербайджан у цілому, корінний народ країни та інші народи, які проживають на його території.

Тофік Аббасов акцентував у своїй доповіді на історії розвитку мультикультуралізму на території Азербайджану. Він підкреслив важливість міжкультурного діалогу між країнами і підтримки національних меншин, що проживають в Азербайджані. Після обох виступів студенти мали змогу поставити запитання запрошеним гостям.

Завдяки зустрічі студенти дізналися цікаву інформацію про політику мультикультуралізму й переконалися, що вона грає вагому роль у внутрішній та зовнішній політиці сучасного Азербайджану.

Інформацію надала Ольга Пишньоха, кафедра тюркології. Фото Валерія Попова.