Інститут філології відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс

11 листопада 2019 року за ініціативи Посольства Литовської Республіки в Україні відбулась зустріч директора Інституту філології, професора Григорія Семенюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом і Аташе з питань культури пані Іною Кнюрєнє.

Обговорення питань, присвячених розвитку литуаністичних студій в Інституті філології, відбулось за участю проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки), професора Петра Беха, який зауважив про досягнуті під час зустрічі 28 жовтня 2019 року домовленості про співпрацю між ректором КНУ імені Тараса Шевченка, академіком Леонідом Губерським із Послом Литовської Республіки п. Януконісом.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс висловив вдячність керівництву Університету, дирекції Інституту філології за сприяння в розвитку литовсько-українських дружніх взаємин і контактів, зокрема в науково-освітній галузі. Уперше в історії вищої освіти України було започатковано вивчення литовської мови як обов’язкової дисципліни, передбаченої навчальним планом.

Обговорювалися питання про перспективи литуаністичних студій на кафедрі полоністики, зокрема про створення нової освітньої програми, у межах якої студенти мали б можливість здобути кваліфікацію з польської, литовської та англійської мов. Окрему увагу під час зустрічі було приділено створенню Центру литуаністики в Інституті філології, діяльність якого сприяла б активізації академічної і наукової мобільності (навчання в Литовській Республіці для студентів і стажування для викладачів), організації спільних семінарів, круглих столів, воркшопів тощо.

У розмові взяли участь заступники директора, доценти Катерина Білик і Сергій Скрильник, а також старший науковий співробітник НДЧ, доцент кафедри полоністики Ігор Корольов.

Фото - Валерій Попов.