Заключний захід Тижня тюркських мов і культур

8 листопада у межах проведення Тижня тюркських мов і культур кафедра тюркології презентувала можливості стажування у Турецькій Республіці (двосторонні договори, «Еразмус +», «МЕВЛЯНА» тощо). Студенти кафедри поділилися звітами про стажування у турецьких ЗВО.

Анастасія Протченко:

«Стажування за кордоном – це завжди безліч нових можливостей, для того щоб розширити свій світогляд, розвинути мовні навички та попрактикувати нетворкінг. Відвідування міст Туреччини надихає на нові досягнення та здобутки у вивчені мови та культури. Поїздка на стажування в Стамбул дозволила випробувати наратив, накопичений під час першого року навчання. Не менш важливо, що з 2017 року там працює кафедра української мови та літератури та є ще одна можливість обмінятися досвідом з іноземними студентами. Раджу відвідати мечеть Сулейманіє та розташовану поряд Хюррем Султан Тюрбесі, де похована наша Роксолана. Загалом же стажування у провідних ЗВО Туреччини – чудовий досвід. Постійна робота над собою, своїми знаннями віддячить успіхом.

Ірина Янитська:

«Еразмус+» – це наймасштабніша сучасна програма академічних обмінів. Мені випала можливість провести стажування в одному з найрейтинговіших університетів Туреччини – у Стамбульському університеті Шехір (İstanbul Şehir Üniversitesi). Територія та ресурси приватного університету вражаючі! Викладачі – справжні професіонали своєї справи, які не просто ознайомлюють з матеріалом, але й спонукають поглянути на предмет інакше, тим самим зацікавлюють студента та мотивують до дослідницької роботи. За семестр навчання у Стамбулі я вдосконалила рівень володіння турецької та англійської мовами. «Еразмус+» подарував мені нових друзів та знайомих з усіх куточків світу, показав колорит історично-туристичної Європи і спокійної, але сучасної Азії (це поєднується в Стамбулі).

Зоряна Костецька:

Влітку 2018 року я їздила на стажування у Туреччину за програмою «Літня школа в Туреччині», де мене було направлено на навчання в Анкару, університет «Хаджеттепе». Хоча ця програма тривала лише місяць, проте це був місяць незабутніх вражень, емоцій та незрівнянного досвіду. Я познайомилася з людьми, що приїхали з різних куточків світу. Окрім цього я відкрила для себе багату культуру Туреччини, її красу та різноманітні традиції. За 4 тижні я відвідала Анкару, Конью, Кападокію і Стамбул. Звісно, я отримала головне для себе – мовну практику, покращення рівня турецької. Дуже вдячна за таку можливість і рекомендую всім брати участь у різноманітних програмах стажування, відкривати для себе прекрасну Туреччину!

Фото - Валерій Попов.