Олександр Галенко прочитав лекцію про джерела досліджень тюркології

4-8 листопада в Інституті філології проходить Тиждень тюркських мов і культур. У понеділок відбувся урочистий концерт, а у вівторок розпочалася культурно-наукова частина програми. Олександр Галенко, історик-тюрколог, керівник центру дослідження цивілізацій Причорномор’я Інституту історії України НАН України, прочитав оглядову лекцію до курсу «Інформаційне забезпечення досліджень тюркології».

Науковець загострив увагу на необхідності опрацьовувати оригінальні джерела інформації про історію й культуру Туреччини. Словники й підручники, особливо перекладені з інших мов, не дають вичерпної інформації для філолога-тюрколога. Олександр Галенко також наголосив, що саме зовнішні (зокрема, європейські) джерела інформації про близькосхідну країну дають цілісне уявлення про її культуру. У них часто йдеться про явища, які самим туркам можуть видатися несуттєвими. Однак для дослідника-сходознавця це цінний матеріал.

Анна Мукан, фото Юлія Кузьменко