Відкриття Тижня тюркських мов і культур

У понеділок, 4 листопада в Інституті філології відбулося урочисте відкриття Тижня тюркських мов і культур. З ініціативи кафедри тюркології з 2004 року цей захід став доброю традицією. Цьогоріч свято відкрила заступник директора Людмила Смовженко. Людмила Григорівна привітала почесних гостей – Посла Туреччини в Україні та радника Посольства з питань освіти. Вона наголосила на важливості розвитку філології та культурології тюркських народів у нашому Інституті. Турецька мова і культура невичерпні, кожна сторінка їхньої історії гідна окремого винесення до календаря святкувань.

Наступною слово взяла завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська. Вона привітала аудиторію з нещодавнім святом: 29 жовтня відзначали День незалежності Турецької Республіки. До цієї дати й приурочений початок Тижня тюркських мов. Ірина Леонідівна розповіла дещо про історію своєї кафедри, на якій спершу вивчалася лише турецька філологія, а тепер студенти з усієї України та з-за кордону отримують фах із кримськотатарської, гагаузької та азербайджанської мов.

Виступив також Посол Туреччини в Україні Ямур Ахмет Гульдере. Він згадав складний для турецького народу період - добу Османської імперії. Пан Посол переконаний: ті народи, які бережуть свою культуру, ніколи не зникнуть. Він вдячний філологам КНУ імені Тараса Шевченка. Це та академічна структура, яка береже турецьку ідентичність.

Офіційна частина на цьому завершилася, однак для гостей заходу підготували насичену концертну програму. На глядачів чекали танці від кримськотатарського культурно-освітнього центру «Кримська родина», вірш Василя Симоненка в перекладі Ганни Спотар-Аяр турецькою мовою (декламувала Катерина Шелях), художня графіка Валерії Васіної, поезія від Юрія Козлова, танцювальні й музичні номери від студентів-тюркологів нашого Інституту. Трохи динаміки на святі додав виступ спортсменів із київської федерації бойових мистецтв «Дракон». На завершення аудимторія почула виступ співачки й телеведучої Наталії Кудряшової та народного артиста України Гурбана Аббасова, директора Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва. Артисти анонсували святкування Новрузу, яке організовують спільно з кафедрою тюркології. Завершили концерт глибокими словами: люди в усьому світі мають однакові цінності й просять у Бога про те саме. Просто різними мовами. Тиждень тюркських мов в Інституті філології єднає нас і показує, як багато спільного в наших народів.

Текст - Юлія Кузьменко. Фото - Валерій Попов.