Відбулося засідання Вченої ради Інституту філології

29 жовтня в актовій залі відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. На порядок денний було винесено п’ять питань.

Засідання почалося з відзначення грамотами почесних ювілярів інституту. Директор проф. Г.Семенюк нагородив Л.Шевченко, Н.Соловей, О.Бортничук, С.Тоцьку, І.Доровську грамотами за активну працю в ноуковій, освітній і виховній діяльності, підписаними Л.Гурберським, В.Цвихом, Ф.Кирилюком.

Професор Л.Гнатюк виголосила доповідь про «Нові правила правопису української мови». Сучасна редакція правопису побачить світ уже в кінці року. Наступні три роки будуть перехідним періодом, під час якого діятимуть попередні й нові правописні норми. Доповідач зазначила, що члени правописної комісії повернули деякі особливості правопису 1928 року. При цьому спеціалісти з комісії мали на меті об’єднати та уніфікувати західно- й східноукраїнські варіанти мовної практики.

Другим питанням на порядку денному був план роботи Вченої ради на 2019-2020 навчальний рік. Його одноголосно затвердили всі члени ради.

Третє питання – поселення студентів Інституту філології у гуртожитках – висвітлив заступник директора Святослав Шевель. Він доповів про ситуацію з поселенням іноземних і українських студентів в базових гуртожитках інституту й гуртожитках інших підрозділів Університету.

В. Осідак виголосила доповідь «Стан викладання іноземних мов на неспеціальних факультетах: проблеми й виклики. Іноземна мова в структурі бакалаврських, магістерських та аспірантських освітніх програм неспеціальних факультетів КНУ». За тим відбулося обговорення доповіді. Анна Мукан, фото Юлія Кузьменко