Інноваційна лінгвістика, мемознавча вікторина та конкурс творчих робіт: в Інституті філології відбувся науковий фестиваль

25 жовтня в Інституті філології відбувся щорічний науковий фестиваль, організований кафедрою стилістики та мовної комунікації.

У межах «STYL-M-K-FEST-2019» відбувся круглий стіл «Інноваційна парадигма сучасної лінгвістики» (модератор – завідувач кафедри, член-кореспондент НАНУ Лариса Шевченко), на якому обговорили актуальні лінгвістичні проблеми: юрислінгвістики та лінгвістичної експертології соціальних мереж (професор Національної академії СБУ Лариса Компанцева), сучасної акцентології (доцент Чорноморського національного університету Сергій Пономаренко), медіалінгвістики (доценти Київського університету Дмитро Сизонов, Ольга П’ятецька, Оксана Луценко; асистенти Київського університету Майя Булах, Ольга Плясун), мови права та дипломатії (доцент Національної академії СБУ Олена Соболєва) та ін. Участь в дискусії взяли студенти, аспіранти, викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Мемознавча вікторина. Медіа та політика» - спільний проєкт Студентського парламенту Інституту філології та нашої кафедри. Ведучі – Дарина Стафійчук та Владислав Бібік. Команди імені Майкла Щура та імені Яніни Соколової, понад сотня інтернет-мемів та безліч позитивних емоцій – от із чого складалася наша сучасна вікторина. Перемогли мемознавці команди імені Яніни Соколової.

На фестивалі презентовано інноваційний словник «Нові слова та фразеологізми в українських мас-медіа» Лариси Шевченко та Дмитра Сизонова спільно зі студентами спеціалізації «Медіалінгвістика». До третьої частини словника увійшло понад три сотні нових слів та фразеологізмів із різних медіаджерел.

До початку фестивалю був проведений загальноуніверситетський конкурс творчих робіт до 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша. Лауреатами конкурсу стали: Юлія Пелещишин (1 курс, Інститут філології; керівник – асист. Майя Булах); Владислав Шелепко (1 курс, юридичний фак-т; керівник – асист. Станіслава Овсейчик); Алла Тишківська (1 курс, юридичний фак-т; керівник – доц. Леся Гливінська), Поліна Семікіна (1 курс, Інститут високих технологій, керівник – доц. Леся Гливінська); Олександра Омелько (1 курс, юридичний факультет; керівник – доц. Ольга П‘ятецька); Катерина Захарченко (1 курс, філософський факультет; керівник – доц. Ольга П‘ятецька); Катерина Гошовська (1 курс, Інститут філології; керівник – доц. Тетяна Андрєєва).

Наступний фестиваль буде ювілейним; він відбудеться у жовтні 2020 року.

Інформацію надала кафедра стилістики та мовної комунікації. Фото Валерія Попова.