В Інституті філології презентували проект "Бранці Кремля" та поспілкувалися з Володимиром Жемчуговим

16 жовтня в Інституті філології відбулася зустріч з Героєм України Володимиром Жемчуговим, «луганським партизаном», як він сам себе називає. Гостя представив заступник директора Святослав Шевель. Нещодавно святкували День захисника України, і ця подія – логічне продовження серії заходів в Інституті: висадження сакури у пам’ять про японіста-кіборга Святослава Горбенка, зустріч із волонтеркою, воїном Юлією Кірілловою.

Вступне слово почули від дружини Володимира Олени Жемчугової, координатора проекту «Бранці Кремля» від Міністерства інформаційної політики України. Олена нагадала: 7 вересня цього року визволили 24 військовополонених моряків та 11 в’язнів сумління. Однак 87 політв’язнів і досі залишаються в російських тюрмах. Тамтешня влада тримає їх для вирішення власних внутрішніх і зовнішніх політичних питань. Багато кого затримали на території Криму. Проект МІП стартував у вересні 2018. У рамках освітніх програм для молоді проводять просвітницькі заходи. Команда побувала вже в 40 вишах України, у 10 обласних містах. Студентам і викладачам Інституту філології подарували книжки та інформаційні буклети, а також диски зі стрічкою «Бранці Кремля», створеною в лютому 2018 р. до 4-ої річниці спротиву Криму. Коли у лютому 2014 на півострові активізувалися сепаратистські проросійські рухи і 25-го запланували засідання ВР Криму, аби ухвалити звернення до Росії, 26 лютого відбувся мітинг протесту кримських татар та проукраїнського населення. Того дня їм здавалося, що вони відстояли Крим і ще років 10 сепаратистських висловлювань там не буде. Однак сталося інакше.

Разом із Жемчуговим присутні пригадали хронологію розв’язання війни на території Донецької та Луганської областей. Володимир родом із Красного Луча. Він обурювався діями сепаратистів ще від перших днів. Він очевидець подій, учасник спротиву. Хоча Володимир – етнічний росіянин, але він вихований українським суспільством і відчуває різницю відносно мислення ворога. Гість згадав «м’яку русифікацію» ще за радянських часів, коли українськомовних вважали малоосвіченими. Володимир спроектував тодішню політику на сучасність. Наслідком маємо те, що кільком десяткам спецпризначенців РФ вдавалося захоплювати десятитисячні міста Сходу України в 2014-му, тож Володимир визнає: свого часу ми програли інформаційну війну. Технологіям пропаганди необхідно протистояти. І хоча страх інколи поневолює натовпи, людина спроможна перейти психологічний бар’єр – вона візьметься захищати свою сім’ю та рідне місто чи село. Так зробив і Жемчугов. Він рік пробув у полоні, втратив зір та обидві руки. Врешті його звільнили за обміном. Володимир продовжує інформаційну боротьбу і закликає молодь долучатися. «Тільки здається, що війна далеко й нас не торкнеться», - наголошує гість. Війна триває, і перемога залежить від кожного з нас.

Юлія Кузьменко, фото - Валерій Попов.