В Інституту філології відбувся тренінговий семінар «Розробка тестових завдань для оцінювання компетентності в англомовному читанні»

2 жовтня в Інституту філології відбувся тренінговий семінар «Розробка тестових завдань для оцінювання компетентності в англомовному читанні», організований кафедрою методики викладання української та іноземних мов і літератур Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка та Всеукраїнською асоціацією з мовного тестування та оцінювання (UALTA).

У заході взяли участь близько 40 викладачів вищих навчальних закладів України (Києва, Тернополя, Вінниці, Кропивницького, Сум, Запоріжжя). Учасників тренінгу привітали проректор КНУ з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Петро Бех., завідувач кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур В’ячеслав Шовковий та голова Всеукраїнської асоціацієї з мовного тестування та оцінювання Ольга Квасова.. У вітальних словах вони наголосили на необхідності та актуальності проведення таких заходів для обміну досвідом щодо забезпечення професійної університетської освіти, впровадження інноваційних методів та способів організації навчання, орієнтованих на підвищення його ефективності.

Семінар провела Олена Россі, дослідниця з Ланкастерського університету, який наразі є одним з найкращих сучасних дослідницьких університетів Великої Британії. Багаторічний досвід науковця у викладанні мови, розробці курсів з мовного тестування та підготовці розробників тестових завдань для мовних тестів позначився на високому професійному рівні проведеного тренінгового семінару. Доповідач викликала надзвичайну зацікавленість учасників, тому впродовж тренінгу тривав діалог між учасниками, що сприяло їх глибокому зануренню у розв’язання запропонованих практичних задач.

Високий рівень професіоналізму доповідачки та організації заходу отримали схвальні відгуки від учасників семінару:

Дякуємо за надзвичайно цікавий та змістовний семінар, на якому не лише здобули нові знання, а й переосмислили створені нами тестові завдання з читання та усвідомили їхні недоліки. Дуже сподобалась інтерактивна форма проведення семінару: у дискусії учасники семінару намагались відшукати відповіді на проблемні питання та пропонували цікаві та креативні ідеї. Компетентна та харизматична доповідачка об’єднала присутніх спільною ідеєю та бажанням розвиватися.

Надзвичайно інформативний семінар з системним обґрунтуванням методики оцінювання вмінь читання в цілому та прийомів укладання тестів для контролю читання. Олена Россі – переконлива доповідачка, яка вміло використовувала презентаційні можливості усного мовлення, техніки інтернет пошуку та роздатковий матеріал, що забезпечило максимально повне розуміння матеріалу й схвальні відгуки аудиторії.

Фантастичний семінар з надзвичайно корисною практичною складовою і цікавими завданнями. Отримали цікавий досвід обміну думками з колегами з інших університетів та роботи в групах. Вдалий формат командної роботи, що сприяє налагодженню корпоративних зав’язків та подальшої творчої співпраці. Дякуємо за чудову організацію, професійного презентера та корисні матеріали.

Дуже плідний тренінг з потужним практичним результатом. Вдалий логічний баланс між теоретичними знаннями та практичними навичками та уміннями, набутими слухачами в результаті виконання завдань.

Дякуємо за змістовний семінар, який надав можливість структурувати власні знання в галузі тестування та оцінювання компетентності в англомовному читання. Окрема подяка організаторам семінару за запрошення і чудову організацію!

Інформацію надала кафедра викладання української та іноземних мов і літератур Інституту філології