Відкриття поетичної галявини в ботанічному саду імені О.Фоміна за участі Посла КНР

9 жовтня на території Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна КНУ імені Тараса Шевченка урочисто відкрили «Поетичну галявину». Цим успішно увінчався дворічний проект Університету і Посольства КНР. Ведучий церемонії відкриття Арсен Авдалян наголосив, що цей захід організовано з метою поглиблення співпраці та діалогу між культурними та мистецькими установами України та Китайської народної Республіки, для сприяння зближенню народів наших країн. Слово мав ректор Київського університету Леонід Губерський. Він продовжив думку ведучого: наші народи здавна зближують великі митці. Незабаром планують встановити пам’ятники класикам свтової літератури – митцям Іспанії, Індії. Створять монумент і Олександру Фоміну, чиє ім’я носить ботанічний сад. Сад відкрито в 1839 році, нині відзначаємо його 180-річчя. Пам’ятники прикрасять улюблену пам’ятку киян і гостей міста та захопить до вивчення історії та культури України та Китаю, у цьому упевнений Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей. Він згадував, як у 2017 році в ботсаду благополучно оселилася скульптурна композиція "Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу". Скульптор Ю Вей Шань спершу планував доповнити пам'ятник постаттю мислителя Конфуція. Однак з ініціативи Ду Вея обрали саме Ду Фу – накреслився рівноправний діалог між поетами, між Сходом і Заходом.

На офіційній частині були присутні заступники директора Інституут філології Сергій Скрильник, Людмила Смовженко, Святослав Шевель, Катерина Білик, Надія Янкова, а також студенти-сходознавці та викладачі кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії. Відкриття галявини прикрасили поетичним словом. Студентка 3 курсу Інституту філології спеціальності «китайська мова і література та переклад» Ірина Завада прочитала «Весняні надії» Ду Фу, а студентка 1 курсу магістратури Інституту філології спеціальності «українська мова та література» Лу Жуй продекламувала «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм» Тараса Шевченка. Після творчої частини гості робили фотографії на згадку.

Фото та відео https://youtu.be/QSpks1Sitbc - Валерія Попова