Тиждень першокурсника Інституту філології

Першачки вже трохи призвичаїлися до розкладу, навчилися знаходити аудиторії, трохи планувати час. До сесії далеченько. Відомо ж, що до перших іспитів ти не студент. Студпарламент вирішив пришвидшити перетворення першокурсників на частину Інституту, заодно познайомитися з ними ближче. Від 30 вересня до 4 жовтня СПІФ щодня влаштовував івенти для студентів.

1. Speed dating – американський винахід знайомств. 3 хвилини спілкування двох незнайомих до того молодих людей, після чого вони міняються по колу. Тож усі з усіма встигають побалакати. Відділ зовнішніх зв’язків та Яна Хоменюк підготували навіть шпаргалку, якщо не знаєте, із чого почати розмову – студенти мали перелік запитань: яка спеціальність? чи добре знаєте Київ? чи траплялася якась незвичайна історія за останні 2 тижні? Торік чимало людей так уже знайшли собі друзів, тож Яна вирішила повторити захід. На додачу розіграли в лотерею чашку з символікою СПІФ.

2. Мемознавча вікторина. Готуючись до ЗНО, натрапляли на «Файні меми про українську літературу»? Філологи Жовтого здатні зробити цілу науку про меми. Ведучий Влад Бибик дав коротку передісторію. Нагадав, що мем – це сучасний фольклор, елемент своєрідної знакової системи. Анна Бакума сиділа в журі, туди ж долучилися ті, хто прийшов не грати, а спостерігати. Кілька турів, де первачки мали вгадати мем, розповісти про його походження, створити власні, показати мем, не називаючи. хто чогось не знав, тепер матиме до арсеналу смайликів і стікерів у соцмережах ще й нові для себе мемчики.

3. Благодійний ярмарок у дворику ІФ. Організував Юрій Попович, знайшов багато талановитих. Кошти будуть передані дитячому будинку, із яким тримає зв’язок соціальний департамент на чолі з Інною Подорвановою. Тут побачили Світлану Вертолу і «Твою поетичну листівку» (у них також є наліпки й печатки, шукайте: @yourpoeticpostcard). Розігрувалася намальована просто у внутрішньому дворику картина. Співали під гітару й окулеле. Проводили майстер-клас із виготовлення суші навпаки, цукерок тощо. Серед інших мистецтв було й фото: порадував Володимир Прилуцький, член інформаційного департаменту СПІФ, який з нуля за 8 місяців освоїв плівкову фотографію. Тепер його роботи прикрашають кав’ярні.

4. Квест «Стежками студента», що почався біля актової зали. Аня Бакума спрямовувала, хто куди. Перед початком на удачу терли бюст Шевченка, а потім за годину мали оббігти кілька локацій (вітражі, їдальня, 152 ауд., дворик, Профбюро, кімната СПІФ) Виконували різні завдання: назвати кілька мов на літеру, зробити селфі з хлопцем або чоловіком у філологічному царстві і таке різне.

5. У п’ятницю активності йдуть на зменшення, тому просто тихенько сиділи, дивлячись фільм. У мистецькій залі відбувся кінопоказ мовою оригіналу. Заздалегідь голосуванням у Телеграм-каналі визначили, що демонструватиметься стрічка «Всім хлопцям, яких я любила раніше» (2018). Кіно англійською, потім планувалося обговорення. А якщо студенти захочуть, наступного разу ВЗЗ та Яна Хоменюк оберуть інші мови. Ще в п’ятницю на головних сходах організували фотосушку – кадри з життя ІФ.

Тиждень минув, тепер час відпочити з новими враженнями. Ото попрацював Студпарламент! Уже цікаво, що готують далі.

Фото Валерія Попова, Юлії Кузьменко.