Міжнародна конференція спільно з польськими науковцями: обмін історією, ідеями, проектами

У п’ятницю, 20 вересня, у головному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка урочисто відкривали Міжнародну наукову конференцію «Наукова співпраця українських і польських гуманістів. Історія – ідеї – проекти». Захід організовано за підтримки Міністра Науки та Вищої Освіти Польщі, спільно з Польською Академією Знань, філологічним факультетом Білостоцького університету та представниками Польської академії наук у Києві. На чолі круглого столу вітав гостей завідувач кафедри полоністики Інституту філології Ростислав Радишевський. З української сторони також конференцію відкривав мовознавець, директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко. Почули вітальне слово професора Ярослава Лавського (Білостоцький університет). Пан Ярослав бував в нашому Інституті, зокрема цьогоріч презентував книгу “Іронія. Історія. Геополітика”. Окрім нього, гостями церемонії відкриття були науковці Луціан Суханек (Польська Академія Знань) та Генрик Собчук (представництво ПАН у Києві). Під час роботи пленарних засідань і секцій лунали доповіді студентів, аспірантів і науковців українських та польських закладів. Визначена тематика доповідей дозволила кожному обрати питання за інтересами. Теми охоплювали літературні й культурні образи університету в Україні та Польщі, мовні й культурні зв1язки між країнами, співпрацю закладів освіти та науки, історичні й геополітичні поля співпраці українських і польських гуманістів та загалом їхню роль у творенні спільного образу Центрально-Східної Європи. За матеріалами конференції планують видати збірку публікацій.

Фото Валерія Попова.