Презентації канадської програми стажувань Mitacs та ГО «ФРІ»

Тиждень почався з двох презентацій можливостей для молоді. Для заходу обрали 81 аудиторію Інституту філології. Студентка-історик Анастасія Сахарова розповідала про канадську програму стажування Canada's Mitacs Globalink Research Internship Program. Сама дівчина була на Еразмусі. Це навчання за обміном, а не стажування, і Настя зізнається: простіше податися на канадську програму. Вона доволі доступна і потребує менше документів. Ви маєте обрати університет у Канаді та напрям (не обов’язково філологічний), із яким будете працювати над науковим проектом із канадськими професорами. Програма триває 12 тижнів (із травня по вересень). Якщо у вас не менш як 80% успішних оцінок, ви володієте на достатньому рівні англійською або французькою, є студентом ЗВО України, маєте 18+ років та ще два семестри після стажувань продовжуватимете вчитися в Україні – сміливо подавайте заяву! Обирають до 10 студентів з Уркаїни щорічно (а також із Марокк, Тунісу, Мексики та інших країн). Аби визначити рівень мови та коло зацікавлень, канадські професори проводять інтерв’ю із кожним кандидатом. Ви побачите ставлення тамтешніх науковців до вас як до колег, також у вас буде студент-ментор, який усе покаже й розкаже. Стажерам сплачують квитки, проживання та страхування. Вони можуть відвідувати корисні лекції та воркшопи, знайомитися з культурою Канади, подорожувати штатами, засвоюють освітню систему, яка відрізняється від вітчизняної. Після стажування студенти отримують сертифікат, що неабияк допоможе в майбутньому працевлаштуванні чи вступі на магістратуру. Окрім того, тут дадуть реальні практичні навички з теми, якою ви займаєтеся. Решту деталей дізнавайтеся в Насті: @asakharova (Телеграм).

Японіст Назар Кравець (@NazarKravets) виступав наступним і розповів про суперкруті можливості в громадській організації «Фундація регіональних ініціатив». Вона має близько 30 осередків (представництво в кожній області), понад 600 членів та ще 300 кандидатів. Це зібрання молодих лідерів, які знають, чого хочуть, розуміють, що відбувається навколо та хочуть змінювати країну на краще. Назар пригадує перший свій курс: він приїхав зі Львова й тут його життя почалося з чистого аркуша. Перед хлопцем відкрилося безліч можливостей, і за рік він суттєво виріс над собою. У цьому допомогла «ФРІ». Вона дає інструмент реалізації ідей, нові знайомства, уміння вести переговори, позиціонувати себе серед суспільства. «Круті люди – рушій країни», - підсумовує Назар і кличе студентів-філологів приєднуватися до організації. Слово також мали його колеги з «ФРІ» Дмитро, Данило, а ще студентка Інституут філології Марина. Дівчина розповіла про досвід у розмовному англійському клубі, волонтерство як перекадача, координацію спецпроекту «Драбина», присвяченому арт-перфомансу та поетичним читанням.

Слухачі обох презентацій зможуть зв’язатися з організаторами та долучитися до пропонованих опцій. Що ж, досвід зайвим не буває, надто з такими мобільними й креативними людьми, як Назар, Настя та їхні однодумці.

Юлія Кузьменко