Участь тюркологів Інституту філології у фестивалі етнічних культур «Місто миру єднає друзів»

У неділю, 15 вересня, на день міста Миргорода вперше відбувся фестиваль національних культур «Місто миру єднає друзів». Місту вже понад півтисячоліття, відзначали свято яскраво й організатори сподіваються, що перше проведення стане традицією. Зібралися офіційні представники та творчі колективи міст-побратимів Миргорода та гості з дипломатичних місій. Лунали привітання з Азербайджану, Болгарії, Польщі, Ємену, Швейцарії, Іспанії, Палестини, Єгипту, Грузії, Туреччини, Латвії та багато інших. Мер міста Сергій Соломаха відкрив святкування на круглому столі «Ми різні, але ми єдині». Запрошені побачили невеличкий фільм про місто. Багато хто в Миргороді був уперше, тож зацікавлено слухали про символіку, козацьку історію та економіку Миргорода.

Вітальне слово лунало й від делегації Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. У нашому підрозділі вивчається понад 30 мов. Інститут так само має на меті збирати друзів із усього світу та бути мостом між культурами. Завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська та асистент кафедри Ольга Пишньоха подякували за запрошення та переконані, що співпраця з містом триватиме, а нові зв’язки, знайдені на цьому фестивалі, допоможуть як розвивати українську культуру, так і презентувати життя й духовну спадщину національностей України. На наших теренах мешкають понад 140 народів, і кожен має що долучити до спільної культурної палітри нашої держави!

Інститут філології вдячний за запрошення голові Азербайджанського культурного центру ім. Мусліма Магомаєва, народному артисту України, Послу миру Гурбану Аббасову. Натхненницею святкувань була Наталія Кудряшова телеведуча та співорганізатор. Вона кликала людей на площу Миргорода. Містяни милувалися картинами, ярмарком традиційних ремесел іноземних гостей, куштували національні страви, брали участь у майстер-класах. Наприклад, артистка парку «Київська Русь» Ангеліна Кучма, представляючи наш Інститут, вправлялася з батогом-арапником і провела майстер-клас із турецької каліграфії. Усі охочі могли разом зі студентками-фіологами створити кримськотатарський головний убір фес. Команда другокурсниць із кафедри, які вивчають турецьку, подарувала миргородцям танцювальний номер. До корпусу на пари в понеділок повертаються втомленими, але із купою вражень, грамотами й місцевими сувенірами.

Саме мир був головним серед побажань усіх запрошених, це на часі. У самій назві Миргорода закладено берегти мир. І цієї неділі городяни поєднали в діалозі культур безліч національностей, тож назву фестивалю цілком виправдано. Місто об’єднало людей з різних куточків світу в одному діалозі, на одному концерті, за одним круглим столом.

Серед учасників святкувань були начальник відділу національностей Департаменту культури Ольга Власенко, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія Костадін Коджебашев, сенатор Європейського Економічного Сенату Світлана Підлісна, заступник з культури ФРН в Україні та голова київського товариства німців «Відергебурт» Лідія Цельсдорф, голова Африканської Ради в Україні Ісса Садіо Діалло, засновник ГО «Грузинська діаспора» та президент Міжнародного Союзу українсько-грузинської дружби Роберт Натрошвілі, член правління київського товариства угорців Маріанна Марусінець та багато інших офіційних осіб. Приїхали також гості з міст-побратимів Миргорода (Єкабпілс – Латвія, Анікщай – Литва, Згожелець – Польща, Смолевичі – Білорусь, Горішня Оряховиця – Болгарія).

Ніколи було відволікатися на концертній частині. По обіді головна сцена належала етнічним творчим колективам або сольним артистам близько 20 народів. Перервалися на інтермедію, до якої залучили максимальну кількість миргородського люду. Адже на День народження міста варто заспівати гуртом гімн Миргорода. У паузах між виступами слухачі могли виграти подарунки, взявши участь у вікторині. Питали про значення назви однієї країни, про символіку іншої… Без сумніву, кожному гостю ця неділя запам’ятається, кожен знайшов щось для себе, чи забіг на свято ненадовго, чи був на фестивалі від початку й до пізнього вечора. Філологи Київського університету тішаться подорожі, яка зібрала їх у багатонаціональному колі талановитих. Дякуємо Миргороду! Із Днем міста!

Текст Юлії Кузьменко, фото Валерія Попова та Юлії Кузьменко