Добрий початок – це половина роботи!

2 вересня першокурсників Інституту філології вітали з початком нового етапу. У житті студента, за словами директора Григорія Семенюка, є дві найважливіші дати: день посвяти та випускний. До випускного ще ген-ген далеченько, а зараз на бакалаврантів та магістрантів чекають насичені роки навчання й спілкування. Викладачі й запрошені гості перейнялися хвилюванням вступників і хотіли надихнути перший курс на добрий шлях.

Від адміністрації Шевченкового університету виступали проректор з міжнародного співробітництва Петро Бех і перший проректор Олег Закусило. Директор Інституту філології Григорій Фокович у вступному слові наголосив, що відтепер вступники є студентами найславетнішого, найпрестижнішого навчального закладу України, без якого важко уявити світовий освітній простір. Викладачі тут дають знання своїй майбутній зміні, тож мріють, аби вихованці перевершили своїх вчителів. Тут, у цих стінах, витає дух Шевченка, Максимовича, Рильського, Русанівського… Інститут робить усе для студентів, але й вони мають старатися. Подвійна праця – якісніший результат!

Про значення Університету загалом та Інституту філології зокрема промовисто – мовою чисел. Кількість поданих заяв на бакалаврат до ІФ цьогоріч становила 6756, це приблизно одна сьома від усіх поданих заяв до нашого Університету. До філологічної родини приєдналися зрештою 946 абітурієнтів. 406 із них – за перщим або другим пріоритетом. До нас ідуть найкращі! Ймовірно, на це впливає й наш світовий рейтинг: у 2019 році в освітній галузі «Сучасні мови» Предметного рейтингу QS (QS World University Ranking by subject) Інститут філології посів 151-200 місце.

Першокурсники – наші майбутні зірки, що понесуть славу про українську науку та культуру світові. На посвяті виступали випускники, що відносно нещодавно завершили навчання. Зокрема кандидат філологічних наук, керівник відділу «Газети по-українськи» Володимир Мукан зичив відкритості до світу. Він говорить, що всі новоспечені студенти різні, але тепер їх об’єднує вступ до Університету номер 1. Інститут філології – це і сім’я, і патріоти, і професіонали водночас.

Були й досвідченіші діячі. Поет, член Спілки письменників України, лауреат Шевченківської премії Василь Герасим’юк вступив у 1973 році. Рік називають «перевернутим 37-им», саме тоді відбулася «друга посадка» дисидентів (Стуса, Калинця, Мельничука, Світличного). Тодішні студенти знали цих людей, але не тримали в руках їхніх книжок. Сьогодні часи інкаші, але все ж не така благополучна є наша історія. Василь Герасим’юк радив якнайкраще вивчати мову, адже вона – це історія філософії, нашого народу. Це наша нація і наш Бог. Виступав також провідний науковий співробітник Інституту сходознавства НАНУ імені А.Кримського, перший посол України у Франції Юрій Кочубей. Він вступав до Університету у 1950 році й нині ділився спогадами про ті тяжкі повоєнні часи. Сьогодні життя так само вимагає повної віддачі.

Першокурсники почули виступи Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея в Україні пана Квон Кі Чанга, першого секретаря Посольства Чехії в країні Томаша Павлічека, першого секретаря Посольства Австрії в Україні Флоріана Кольфюрста, представницю відділу культури та освіти Посольства ФРН Катаріну Луїзу Шауп-Карман. Музичне привітання подарував народний ансамбль "Роксоланія". Звісно ж, найбільше вболівали за нових своїх студентів завідувачі кафедр Інституту.

Посвята – це щаслива та хвилююча мить. Щаслива, бо відкриваються великі можливості, але хвилюєшся про правильне їх використання. Варто балансувати роботу, відпочинок та особисте життя. Ці роки згадуватимуть як найщасливіші, студентська дружба стане міцною назавжди. Першокурсники стартують у велике наукове життя, на них покладають надії. Інтелект і молодий порив юних філологів здатен перевершити всі сподівання! Як казав Марк Твен, важливі для людини 2 дні: той, коли ти народився, і той, коли зрозумів, навіщо. Наші вступники вже збагнули, навіщо. Нехай нові студенти будуть сміливими, фаховими, гордими й пишатимуться вибором на користь філології!

Текст Юлії Кузьменко Фото Валерія Попова, Юлії Кузьменко

Переглянути відеорепортажі Валерія Попова з події можна за покликаннями:

https://youtu.be/zsi3Svv7Mlg (україністика, фольклористика, слов'янські мови)

https://youtu.be/p_tv6qQonDY (західноєвропейські мови)