Дні французької мови для фахівців освітньої сфери в Україні

Посольством Франції в Україні /Французьким інститутом в Україні у партнерстві з Міжнародною федерацією вчителів та викладачів французької мови (FIPF), Українською асоціацію викладачів французької мови (APFU) та Міжнародною французькою школою м. Києва 12-15 червня було проведено Дні французької мови для фахівців освітньої сфери в Україні, що стали спільним заходом для вчителів та викладачів для обговорення викладацьких практик, ролі та місця франкофонії, перспектив розвитку викладання французької мови та обміну досвідом.

У Днях французької мови в цьому році взяли участь 150 осіб. Це викладачі приватних і державних навчальних закладів з України, Білорусі, Латвії, Литви та Молдови. Відкрила захід посол Франції Ізабель Дюмон, для якої цей день - результат успішного завершення Року французької мови в Україні. Пані Дюмон підкреслила, що головний успіх Року французької мови - те, що він об'єднав школи, викладачів і учнів з усієї України. В Україні французьку мову вивчають 275 000 чоловік. Всі ці люди впродовж року активізувалися. Головними проектами Року французької мови, на думку посла, були Фестиваль франкомовних театрів, який проводився в багатьох українських школах, конкурс французької пісні і, звичайно, Дні французької мови.

Протягом навчального року в Україні спільно з партнерами з франкомовних країн було здійснено кілька сотень проектів та заходів, присвячених французькій мові, які відбувалися в усій країні і представляли галузі культури, освіти, спорту та економіки. Ці заходи набували найрізноманітніших форм: фестивалі, виставки, семінари, форуми, концерти, конференції, конкурси та безліч інших заходів.

В рамках Днів французької мови для викладачів було проведено семінари, на яких, поряд з іншими важливими темами, мова йшла про те, як навчати французької мови за допомогою ЗМІ. TV5 Monde і RFI Savoirs, французькі телевізійна і радіокомпанія, розробили окремі платформи, де і викладачі, й учні можуть знайти журналістські матеріали для використання на уроці. Була представлена соціальна мережа викладачів французької мови України IFprofs, де вчителі зможуть знайти потрібні навчальні та методичні матеріали, а також опублікувати свої навчальні ресурси.

Інформацію надав Французький центр Інституту філології