"Філологічному семінару" - 115 і 20 років!

Заснований 1904 р. в Київському університеті професором Володимиром Перетцом. Формувалися в ньому фундатори модерного літературознавства М. Зеров, П. Филипович, М. Драй-Хмара, О. Бургардт, Д. Чижевський, С. Маслов та ін. У 1917 році почалося нищення і семінару, і його слухачів.
Відроджений у 1998 році і за 20 років існування через нього "пройшли" понад 200 старших і молодших науковців з України та зарубіжних країн. Їхні доповіді опубліковані у 20-ти випусках "Філологічних семінарів" і двох підсумкових збірниках. Це єдиний в Україні семінар, який має конкретну тему ("Теоретичні й методологічні проблеми літературознавства") і свій друкований орган (див. фото). Щиро дякую всім учасникам семінару і сподіваюся, що молодше покоління філологів продовжить цю традицію новими літературознавчими ідеями.

На світлинах: слухачі семінару перетцівського періоду, одне з засідань відродженого в 1998 році, 20 його друкованих випусків, підсумкове видання, розпорядження про відзначення найактивніших учасників та окремі світлини їх. Всім іншим – многії літа!

Науковий керівник семінару професор Михайло Наєнко.