Відійшов у вічність Юрій Мушкетик

6 червня обірвалося життя письменника-шістдесятника, класика сучасної літератури Юрія Мушкетика. Юрій Михайлович мав особисту історію, пов’язану з Шевченковим університетом, адже вчився в цих стінах. У 1948–1953 був студентом філологічного факультету Київського університету, наступні 3 роки – аспірантом при кафедрі української літератури, а пізніше став професором. Його дебют у літературі не забарився: 1954 року вийшла повість «Семен Палій», згодом і романи «Гайдамаки», «Яса», «На брата брат», «Останній гетьман» та інші. Знайшов себе як редактор: очолював журнал «Дніпро». Із 1986 по 2001 керував Національною спілкою письменників України. Письменник був одним із найпопулярніших авторів української прози. Став одним із засновників спеціальності «літературна творчість» в Університеті.

Юрій Мушкетик не раз був почесним гостем Інституту філології: 2009-го року Університет був співорганізатором Міжуніверситетської наукової конференції до його 80-річчя, у 2014 році в стінах Інституту відбулася Всеукраїнська наукова конференція, присвячена 85-річному ювілею письменника (матеріали конференції опубліковані окремим виданням).

«Сплять монархи труда. Зріє черга велика
До незайнятих тронів крізь думи густі.
Підмайстри мого віку!
Я ваші ридання покликав,
Щоб на цвинтарі чолами підрости…»
Іван Драч

Колектив Університету глибоко сумує з приводу такої втрати і висловлює співчуття рідним, колегам і друзям Юрія Михайловича.