«Що я знаю про слов’янські країни?»

Такий конкурс організувала кафедра слов’янської філології нашого Інституту. Викладачі кафедри завжди завзято й неординарно захоплюють молодь усією мозаїкою слов’янських культур. 29 травня в ретроаудиторії вітали учнів, які, ймовірно, стануть частинкою Університету в майбутньому. Минулого тижня відлунали останні дзвоники, і от 13 щасливчиків з усієї України зустрічатимуть літо із почесною нагородою – призовим місцем у конкурсі есе «Що я знаю про слов’янські країни?»

Від імені колег усіх із участю вітала Леся Стеблина. В конкурсі есе взяла участь 531 школа! Протягом останніх 2 місяців славісти ІФ занурювалися в організацію та прочитання робіт юних дослідників. Ініціативу кафедри підтримав дипломатичний корпус. Уже не вперше у стінах Інституту філології збираються представники всіх посольств, мови країн яких тут вивчаються. Радник-посланник Посольства Чеської Республіки в Україні Давід Машек закликає молодь спілкуватися, перекладати літературу, співпрацювати між країнами. Перший радник Посольства Республіки Сербія в Україні Светлана Кошутич принагідно привітала із пройдешніми знаковими святами: Днем слов’янської писемності (24 травня) та Днем філолога (25 травня) й побажала, аби слов’янські мови процвітали, були престижними. Оптимістичною була й Катерина Павлікова, третій секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні. Вона переконана: культурні та історичні зв’язки – основа дружби між країнами. Кілька теплих слів почули від радника з питань освіти Посольства Республіки Болгарія в Україні Александара Патаринськи, третього секретаря Посольства Республіки Хорватія в Україні Корани Дошен, помічника з питань публічної дипломатії Посольства Республіки Словенія в Україні Інги Ярової.

Учасники, які змогли приїхати на нагородження, та їхні вчителі-натхненники, розуміють ще одну мету таких конкурсів: ми повинні підтримувати інтеграцію з Європою. Окрім того, звертаймо увагу на творчих і продуктивних дітей: якщо їм є що сказати, неодмінно знайдеться їхнє коло. Переконати, що Інституту філології – місце, де себе знайдуть учні, узялася Олена Чмир, доцент кафедри слов’янської філології та директор Центру болгарської мови, літератури, історії і культури. Візуалізовано – про історію кафедри, бо ж славістика – один із найдавніших напрямів Університету (діє з 1846 року). Важко уявити вивчення мови країни без її історії чи навпаки. Наша освіта багатоаспектна. Що далі, то більше можливостей – програми обміну, практики й стажування за кордоном. Подорожі до слов’янських країн не лишать байдужими.

В Інституті філології студентів не обмежують у творчій реалізації, запевняє Олена Романівна. І справді, докази не забарилися. По черзі представники кожної мови презентували візитівки слов’янських країн. На завершення магістранта Людмила Кравченко презентувала власну розробку онлайн-уроків хорватської. Жарти, оплески, нові знайомства та спільні мандрівки просто в аудиторії – ось що залишиться у спогадах про цей конкурс. Дякуємо! Перелік переможців - у прикріпленому файлі.

Текст: Юлія Кузьменко.
Фото: Валерій Попов.