Спільний українсько-білоруський науковий проект співробітників Інституту філології та Інституту літературознавства імені Янки Купали переміг у конкурсі Міністерства освіти і науки України та Державного комітету з науки і технологій Республіки Білорусь.

У результаті конкурсного відбору, згідно з додатком до Протоколу одинадцятого засідання Міжурядової Українсько-Білоруської комісії зі співробітництва в галузі науки і технологій від 06 травня 2019 р. про затвердження переліку українсько-білоруських наукових та науково-технічних проектів для спільного фінансування та проведення досліджень на період 2019-2020 років, було схвалено до реалізації спільний науковий проект співробітників Інституту філології та Центру досліджень білоруської культури, мови і літератури Інституту літературознавства імені Янки Купали НАН Республіки Білорусь на тему “Літературно-мовний простір українців і білорусів ХVI - XVII ст.: нові підходи і методики аналізу” (https://mon.gov.ua/storage/app/media/mizhnarodna/ogoloshenya-konkursi/05.... )

Науковий керівник проекту з української сторони – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Оксана Іванівна Ніка. У підготовці проекту також взяли участь кандидати філологічних наук, доценти Інституту філології Наталія Василівна Корольова та Оксана Миколаївна Кощій, кандидат філологічних наук, асистент кафедри мовної підготовки Навчально-наукового центру “Інститут біології та медицини” Київського національного університету імені Тараса Шевченка Світлана Вікторівна Грицина.

Партнерський колектив авторів із білоруської сторони очолює доктор філологічних наук, професор, директор Інституту літературознавства імені Янки Купали НАН Республіки Білорусь Іван Васильович Саверченко.

Науковий проект спрямований на розроблення теоретичних положень і методики застосування нових наукових підходів для осмислення актуальних проблем історичної та культурної спадщини українців і білорусів у ХVІ – ХVІІ ст.

Вітаємо виконавців проекту з перемогою в конкурсі та бажаємо творчих успіхів у розвитку сучасного українського мовознавства.