Таємниці Маленької Бейрутської Книгарні

У четвер, 23 травня, в Єгипетському центрі арабської мови та культури Інституту філології студенти та викладачі арабської мовної секції кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу зустрілися з Ланою Халябі (Ліван) – власницею незалежної бейрутської книгарні «Халябі», організатором літературно-мистецьких заходів.

Лана Халябі – почесний гість міжнародної програми IX Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», що цими днями проходить у Києві; учасник стенду «Бейрутський дворик», організованого координатором цього проекту – українською письменницею, антропологом, видавцем Мариною Гримич за підтримки Посольства України в Лівані та Посольства Лівану в Україні.

На початку зустрічі переглянули відеоролик про історію книгарні. Після цього відбулися літературні читання. Студенти відчули себе гостями бейрутської книгарні – послухали мовою оригіналу оповідання «Маленький світильник» відомого палестинського письменника Гассана Канафані у неперевершеному виконанні Л. Халябі. Гостя також розповіла про літературні заходи, що відбуваються у книгарні, надихаючи дітей та дорослих на відкриття магії читання; поділилася цікавою інформацією з історії арабської культури. Лана Халябі відповіла на питання студентів, розповіла про своїх улюблених арабських письменників та ключові постаті сучасної арабської літературі.

Олена Хоміцька, Єгипетський центр арабської мови та культури.
Фото Валерія Попова.