Лекція турецького вченого Ібрагіма Ахмета Айдеміра

23 травня на базі кафедри тюркології Інституту філології відбулася лекція доцента кафедри сучасних тюркських мов університету «Хаджеттепе» (м. Анкара, Турецька Республіка) к.філол.н. Ібрагіма Ахмета Айдеміра на тему «Слов’янізми в тюркських мовах». Доповідач розповів про історію стосунків між слов’янськими і тюркськими мовами, що бере свої витоки від 7 ст. Наприклад, караїми – тюркський народ, який походить від хазарів. Вони визнали юдаїзм офіційною державною релігією, ізольовано проживали у слов'янському світі протягом 600 р. Через тісний зв'язок зі слов'янськими народами їхня мова також зазнала змін і збагатилася слов’янізмами. Також яскравим прикладом упливу є гагаузька мова, що потрапила у список мов, яким загрожує зникнення. Гагаузька - одна з мов, якими розмовляли на території колишнього СРСР; мова, якою сьогодні розмовляють гагаузи України. Доповідач навів ще багато промовистих прикладів і цікавих фактів щодо мов народів, які живуть на одній географії, і зазнають взаємного впливу.

Інформацію надала кафедра тюркології. Фото Юлії Кузьменко.