Експонати Музею-кімнати імені Олеся Гончара на Книжковому арсеналі

Цьогоріч у рамках Книжкового Арсеналу організована виставка «Роліт. Сусіди», присвячена річниці створення легендарного письменницького будинку Роліт (абревіатура назви «Робітник літератури») – спорудженого 1934 року багатоповерхового кооперативного будинку працівників літератури по вулиці Богдана Хмельницького, 68, де понад півстоліття жив і творив видатний письменник Олесь Гончар, музей якого знайшов свій прихисток і є структурним підрозділом Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Для експозиції «Роліт. Сусіди» у Музею–кімнати Олеся Гончара Інститутут філології взято публікацію роману «Собор» (1968) – видання, яке вилучали з бібліотек, палили комсомольські загони, за яке письменника почали цькувати, роман, який був вилучений з літературного процесу на 20 років взагалі; газети з розгромними статтями про «Собор»; неопубліковані рукописи; екслібриси; подарунки від митців, колег, читачів; фото з квартири, зокрема кабінет.

Приємно, що на Книжковому Арсеналі цього року є частинка й з нашого Інституту, сподіваємось, що завдяки цій виставці, яка триватиме 5 днів, про Музей Олеся Гончара дізнається більше людей і в нас побільшає відвідувачів. Обов’язково відвідайте виставку «Роліт. Сусіди» – дізнаєтесь цікаві факти з життя письменників, які проживали в цьому будинку.

Інформацію надала Мар'яна Кошарська