Свято молоді на кафедрі тюркології

21 травня кафедра тюркології запросила у світ Туреччини. Студенти та викладачі кафедри тюркології Інституту філології підготували захід до Дня молоді та спорту Турецької Республіки, який щорічно святкується 19 травня. А цього року дата збіглася зі 100-річчям початку визвольної війни в Туреччині. До того ж нині Турецький центр інформації та досліджень Інституту святкує 16 років від початку діяльності. Торік в ІФ грали театральну постанову, але сьогодні тюркологи організували концерт. Завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська у вступному слові побажала гостям насолодитися музичними виступами та презентаціями, адже разом із мовою та літературою філологи мають вивчати й культуру, мистецтво, історію східних країн.

Першокурсниця Анастасія Марченко виконала пісню «Günaydın». Викладач кафедри, носій мови Гюльчін Йилдирим виступила з доповіддю про те, як День молоді святкують у самій Туреччині. А там завжди згадують Мустафу Кемаля Ататюрка, засновника сучасної турецької держави. Про нього йшлося в наступному номері-пісні. Оскільки святкуємо День спорту, можемо пишатися нашими юними спортсменами: студенти Юрій Козлов і Дмитро Вишневський розповідали про свої досягнення у боксі та футболі, надихаючи долучатися інших. Тюркологи згадали також про нещодавнє відзначення Дня матері в Україні. А як вітають своїх матусь діти в Туреччині? Побачили з відеоролика: турецькою «моя мати» звучить як «annem». Вітали й представники інших секцій кафедри: асистент кафедри із Центру кримськотатарської мови і літератури ІФ, дуже творча особистість Афізе Емірамзаєва. Гагаузькою вітала Тудора Арнаут. До слова, Тудора Іванівна переклала «Кобзар» турецькою, що прокладає стежку між нашими культурами. Почули від Зулейхи Джамузджу пісню про щедрість і сонячність Баку на слова Євдокії Лось від азербайджанської секції.

Серед інших подарунків для гостей концерту – вірш у виконанні студентки Наталії Линник про символ Туреччини, жовтий тюльпан; музична композиція азербайджанської групи «East or West»; презентація художнього розпису армудів в гагаузькому стилі від викладача кафедри Світлани Урум і виконання турецького танцю Байрам.

Фото Валерія Попова