Відбулася конференція для іноземних студентів "Україна очима іноземців"

Нині інтернаціоналізація освіти є одним із визначних напрямків розвитку освіти та науки у світі. Вона сприяє створенню конкурентоспроможного випускника на глобальному ринку праці, міжмовній комунікації та розбудові освітніх та наукових світових студій. Це можливо реалізувати шляхом створення спільних напрацювань викладачів і студентів із різних університетів. Спільний рух до нових поступів, до напрацювань у сфері освіти та науки було продемонстровано на II Міжнародній конференції для іноземних студентів «Україна очима іноземців», яка відбулася 16 квітня у стінах Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Наукове зібрання згуртувало 8 університетів України, 56 доповідачів, студентів із понад 20 країн. Символічно, що конференція відбулася у Шевченковому університеті, для якого питання співпраці з іноземними громадянами є одним із стратегічних напрямків розвитку, а інтернаціоналізація освіти є визначальною в управлінні Університетом у цілому.

На урочистому відкритті вітальне слово виголосила завідувач підготовчого відділення Київського національного університету імені Тараса Шевченка к.філол.н. Галина Усатенко. Галина Олегівна привітала присутніх від імені ректора Шевченкового університету, а також зазначила, що організована конференція сприяє формуванню позитивного іміджу КНУ та України у цілому. Від імені директора Українського державного центру міжнародної освіти привітала учасників наукової платформи заступник директора Олена Сулима. Далі виступив представник Українського державного центру міжнародної освіти Костянтин Комісаров, який у своєму виступі назвав кількісні дані міжнародних студентів в Україні та найбільш популярні спеціальності серед іноземної молоді. На пленарному засіданні доповіді виголосили голова правління МГО «Інтернаціональний союз», директор проекту OUTLOOK Дарія Карягіна, художній керівник ансамблю «Кавказ», президент МГО «Світ молоді» Ніджат Мерзоєв, журналіст телеканалу IRIB Ukraine, випускник КНУ імені Тараса Шевченка Егсан Рефагі, в.о. проректора з міжнародних зв’язків ДВНЗ «Криворізький національний університет» Людмила Кругленко та студентка 2-го курсу НПУ ім.М.Драгоманова, випускниця ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка Нігара Хамраєва. Модератором пленарного засідання була Олена Задорожна, заступник завідувача підготовчого відділення КНУ.

Продовжилася конференція у форматі секційних засідань, на яких свої доповіді-презентації виголосили понад 50 іноземних студентів.