Інститут філології відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс

8 травня 2019 року за ініціативи Посольства Литовської Республіки в Україні відбулась зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса та Аташе з питань культури пані Іни Кнюрєнє з завідувачем кафедри полоністики Інституту філології, членом-кореспондентом НАН України, професором, доктором філологічних наук Ростиславом Петровичем Радишевським.

Обговорення питань, присвячених розвитку балтистики та литуаністичних студій на кафедрі полоністики, відбулось за участю відповідальної за міжнародні зв’язки та профорієнтаційну роботу, кандидата філологічних наук Катерини Аркадіївни Білик і старшого наукового співробітника НДЧ, доцента кафедри полоністики, доктора філологічних наук Ігоря Руслановича Корольова.

На зустріч були запрошені студенти 1 курсу бакалаврату спеціальності «Польська мова та література», які в другому семестрі 2018-2019 навчального року почали вивчати литовську мову. Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс висловив вдячність дирекції Інституту філології та завідувачу кафедри полоністики, професору Р. В. Радишевському за сприяння в розвитку литовсько- українських дружніх взаємин і контактів, зокрема в науково-освітній галузі. Уперше в історії вищої освіти України було започатковано вивчення литовської мови як обов’язкової дисципліни, передбаченої навчальним планом.

Обговорювалися питання про перспективи литуаністичних студій на кафедрі полоністики, зокрема про можливості для академічної і наукової мобільності (навчання в Литовській Республіці для студентів і стажування для викладачів), відкриття Центру балтистики в Інституті філології, організація спільних семінарів, круглих столів, воркшопів тощо. Насамкінець пан Посол запросив студентів, які вивчають литовську мову, відвідати Посольство Литовської Республіки в Україні.

Текст: Ігор Корольов.