Навчання й досвід – запорука успіху у будь-якій справі

17 квітня до Жовтого корпусу запросили Володимира Шевченка, учасника АТО, а нині – бізнесмена. Подія відбулася з ініціативи Профбюро Інституту філології та на запрошення Яни Овчиннікової. Зустріч вибудовували у форматі «запитання-відповідь».

Володимир - бізнесмен із 1998 року. Нині займається вже четвертим доволі успішним проектом – мережею міні-кав’ярень. Своє діло любить, і це вважає першим правилом вдалого старт-апу. Інакше ви вигорите, у вас забракне внутрішнього ресурсу на справу. Палати темою та знати про неї все – Шевченко легко може утнути «коротесеньку лекцію» про каву на хвилин сорок! Навіть на війні після боїв Володимир передусім біг шукати нормальне еспресо. Ще надважливо мати мотивацію. Шевченко наголошує, що гроші – лише стимул, а справжня мотивація – те, що людина робитиме без примусу. До слова, у мережі бізнесмена відсутня система штрафів, натомість є попередження. Кожен чітко знає правила, за якими працює. Серед інших секретів успіху – постійне навчання й вдосконалення знань у справі, досвід (хай і на помилках) та стабільний відпочинок.

Лектор переконує, що гроші на відкриття бізнесу знайдуться. А от боятися починати не варто. Як-то кажуть, «Боїшся – не роби, робиш – не бійся». Партнерів із бізнесу Шевченко не має. Вважає, що вони гальмують процес. Найчастіше співзасновників шукають, аби розділити чи перекласти з себе відповідальність.

Володимир розповів про різницю малого та середнього бізнесу та мінімальну окупність проектів навіть в умовах сучасної нестабільної економіки під час війни та падіння курсу долару. Радить завжди починати з бізнес-плану та прораховувати реальні цифри.

У бізнесі не обійтися без команди. Але її не знайдеш – лише створиш. Працювати не просто заради прибутку, а за певні цінності – вибір пана Володимира. Він хоче не тільки варити якісну каву, а й приносити радість людям і довести, що ветеранський бізнес в Україні крутий.

Юлія Кузьменко

Категорії: