Зустріч із письменницею Ольгою Деркачовою

8 квітня до Інституту філології на запрошення кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості завітала знана письменниця із Івано-Франківська Ольга Деркачова. Зустріч зі студентами спеціальності «літературна творчість» та викладачами відбулася в ретроаудиторії в теплій і затишній атмосфері. Розмова із письменницею розпочалася з обговорення нових книжок, які стали для Ольги Деркачової несподіваним експериментом. Спершу йшлося про «Переписник пані Мулярової» (2019) – твір, що постав на перетині кулінарної есеїстки, краєзнавчих записок, детективу та любовних історій. У цій найновішій книжці Ольги Деркачової магія слова вперше зіштовхнулася з магічними стравами традиційної західноукраїнської кухні. З’ясувалося, що поштовхом до написання «Переписника пані Мулярової» стали розмови зі Іриною Фіщук, відомою блогеркою і власницею ресторації «У пані Мулярової». Своєрідним відкриттям для студентів і викладачів, присутніх на зустрічі, став роман «Дім Терези» (2018), дотичний до соціальної прози – ґатунку, до якого рідко хто із сучасних українських письменників наважується звертатися. Письменниця розказала про первісний задум цього роману, який поступово трансформувався в зовсім інший твір, набув формату «дому для бездомних», фактично об’єднавши історії відкинутих на маргінес життя. Говорили також про ще одну, представлена на зустрічі книжку «За лондонським часом». Ішлося про збірку малої прози, видану завдяки підтримці обласної адміністрації. Письменниця зізналася, що коротка прозова форма – улюблений літературний ґатунок у її творчості. Саме з оповідань та новел Ольга Деркачова розпочинала свій творчий шлях і залюбки звертається до таких форм і зараз.

Цікаво також було почути про нещодавнє творче турне Європою, що його пані Ольга здійснила в лютому цього року на запрошення своїх закордонних колег. Письменниця відвідала з літературно-мистецькими презентаціями Відень, Париж і Прагу, де розповідала представникам української діаспори про власний творчий доробок, а також про здобутки сучасного українського письменства.

Насамкінець присутні побажали письменниці подальших творчих досягнень, нових цікавих творів і натхненних подорожей. І, звісно ж, висловили сподівання на нові зустрічі.

Світлана Вертола. Фотографії Валерія Попова.