Уряд Японії нагородив Орденом Вранішнього Сонця двох професорів КНУ імені Тараса Шевченка

Дипломатичні зв’язки України та Японії продовжують розвиватися з непересічним успіхом. Цьогоріч вищезазначені країни святкують 20-ту річницю взаємної співпраці, що стало приводом для організації Посольством Японії протягом 2012 р. низки культурних заходів у різних містах України. А завершується рік надзвичайно урочистою та радісною для нас подією: за великий внесок в українсько-японську співпрацю Уряд Японії вирішив нагородити чотирьох громадян України, серед яких двоє – професори Київського національного університету імені Тараса Шевченка!

За внесок у поширення японської класичної літератури та вивчення японської мови в Україні Орденом Вранішнього Сонця 3 ступеня (Золоті промені зі Стрічкою) нагороджений Іван Петрович Бондаренко, професор Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри китайської, корейської та японської філології. А також за вклад у поширення та взаєморозуміння в Україні японістики шляхом географічних знань нагороджено професора факультету географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Яценко Бориса Павловича Орденом Вранішнього Сонця того самого ступеня.

Церемонія нагородження відбулася 11 грудня 2012 р. у резиденції Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Тоічі Саката.

Валерій Андрусяк, заступник 4-го територіального департаменту Міністерства закордонних справ України, зазначив, що цьогоріч Японія нагородила 46 іноземців, чотири з яких — українці. Орден Вранішнього Сонця є третьою за значимістю японською нагородою після ордену Хризантеми та ордену Квітів Павловнії. Варто додати, що до цього часу лише один українець удостоївся імператорської винагороди Ордену Вранішнього Сонця — перекладач японської літератури Іван Дзюб.

Ця радісна подія є великим кроком у зближені двох країн. Адже японська мова, література та культура все більше набувають популярності на теренах України. Із кожним роком стабільно збільшується кількість студентів-японістів КНУ імені Тараса Шевченка, які отримують можливість пройти безкоштовну піврічну або річну мовну практику в кращих ВНЗ Японії! І це є лише початком перспективної та багатообіцяючої дружби «Країни, де сходить сонце» та України.

Співробітники Київського університету щиро вітають професорів Бондаренко І. П. та Яценко Б. П. з отриманими нагородами! А студенти приєднуються до привітань і неймовірно пишаються тим, що мають честь переймати їхній досвід!

Єлизавета Тишкевич, кафедра китайської, корейської та японської мови Інституту філології