Нагородили переможців конкурсу «Стань письменником!»

27 березня Інститут філології приймав учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу літературної творчості «Стань письменником!» Конкурс проводить кафедра історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості. Талановиті учні 10-11 класів взяти участь у змаганні традиційно за 5 номінаціями: «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Публіцистика», «Переклад», «Літературна рецензія». Найбільше було поетів – понад 80 заявок. А от драматурги унікальні – 4 учасники. Журі конкурсу неодноразово перечитало кожен твір школярів.

Завідувач кафедри Людмила Грицик детально й натхненно розповіла про кафедру, яка унікальна в Україні: тут працюють 14 професорів! Серед викладачів кафедри чимало письменників, членів СПУ. Готує бакалаврів із літературної творчісті, яка буде цікавою юним митцям слова. Людмила Василівна переконує: тут дають ґрунтовні базові знання, а всі наполегливі студенти неодмінно знаходять себе у професії. Це підтвердили студенти й випускники кафедри Ігор Астапенко (поет, викладач НМУ імені О.О.Богомольця), Людмила Дядченко (віце-президент Асоціації українських письменників, співробітник Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства), Катерина Бова (координатор проектів у Мистецькому Арсеналі), Юлія Джугастрянська (поетеса, перекладач, лауреат премії Рильського-2019), Світлана Богданець (координатор «Щербенко Арт Центру»). Усі ці люди молоді й продуктивні. Займаються тим, що їм до душі й переконують: усе в наших руках, варто працювати та ставати кимось передусім для себе самого.

Гостям провели екскурсію корпусом студенти-літтворці 4 курсу. А в Мистецькій залі їм розповіли про широкі можливості в Інституті філології: літературну студію імені Максима Рильського (запрошував директор Центру літтворчості Михайло Наєнко), можливість друкуватися в університетських альманахах «Сполучник» і «Сві-й-танок». Власне, наші студенти й самі засновують цікаві проекти. Приклад – видавничо-мистецький проект Світлани Вертоли (4 курс літтворчості) «Твоя поетична листівка», що об’єднує поетів та ілюстраторів з усієї України. Або ж перша українська платформа відео поезії «Суб’єктив», спів засновницями якої є наші студентки Софія Безверха, Ілона Червоткіна та Леся Зеліско. Аспірантка Яніна Дияк займається Всеукраїнським поетичним конкурсом «Гайвороння». Ще наші студенти організовують власні творчі кола, як-от Літературний орден Св. Зіберта Світлого.

Шановні старшокласники, вітаємо вас із участю та перемогами в конкурсі «Стань письменником» і чекаємо в Інституті вже як абітурієнтів, студентів. У нас цікаво й пізнавально!

Текст: Юлія Кузьменко

Фото: Юлія Кузьменко, Валерій Попов