Французька весна в Шевченковому університеті

Французька весна вже традиційно завітала до нашого Університету. Цьогоріч вона запропонувала студентам низку пізнавальних і цікавих заходів. 21 березня в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася «Зустріч дипломатії і франкофонії». Студенти Інституту філології, а саме — кафедри романських мов та кафедри теорії й практики перекладу з романських мов імені М. Зерова, брали активну участь у розмові з франкомовними дипломатами разом із представниками Інституту міжнародних відносин та інших київських вищих навчальних закладів. Один із головних організаторів зустрічі, аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето, запросив заступників послів Франції, Канади, Бельгії, Швейцарії та Греції — Крістофа Ле Ріголера, Руслана Каца, Мішеля Версаля, Сімона Піду та Александроса Будуріса відповідно.

Захід було проведено у форматі круглого столу – студентів поділили на кілька груп, даючи їм можливість особисто поспілкуватися з дипломатами. Розмова відбувалася у неформальній і невимушеній атмосфері, а учасники настільки захопилися, що навіть забули про перерву на каву. Гості з дипломатичного корпусу ділилися смішними й сумними випадками, що траплялися з ними за довгу кар’єру, розповідали про свій шлях до дипломатії, а також відповідали на каверзні запитання. Спілкування відбувалося виключно французькою мовою. Під час розмови філологи дізналися про особливості професії дипломата. Говорили про труднощі та специфіку професії дипломата, про те, як відповідально та ретельно у посольствах готуються до візитів на державному рівні та до переговорів між очільниками держав. Студенти зрозуміли, що робота посла в іноземній країні вимагає неабиякої підготовки і досвіду, а також уміння швидко адаптуватися до нових умов і можливості швидко реагувати на непередбачувані ситуації. Окрім спілкування студенти розшифровували абревіації найвідоміших міжнародних організацій. Усі блискуче впоралися із завданням і після цього представники посольств розповіли, чи є їхня країна членом тієї чи іншої організації зі списку, та в чому полягає її діяльність.

Обговорили також ситуацію в Україні, зокрема співпрацю нашої держави з країнами, представники посольств яких були присутні на цьому заході. Не оминули й увагою мовного питання франкомовних країн, зокрема ролі французької мови та її статусу в Швейцарії, Бельгії та у самій Франції.

Навіть коли зустріч уже добігала кінця, студенти все ніяк не відпускали гостей. І, певно, не один учасник дискусії захотів і сам спробувати себе в дипломатії.