Ангели пам'яті

Цими днями Україна вшановує пам’ять загиблих під час Революції Гідності. На 18-21 лютого 2014 року припало найбільше розстрілів мітингувальників, які вийшли для мирного протесту за європейське майбутнє. Інститут філології не стояв осторонь подій, які стали точкою неповернення в історії держави. Допомагали студенти й викладачі, морально та матеріально, на самому Майдані та волонтерами в стінах ІФу.

Цьогоріч, відзначаючи 5-ту річницю Майдану, 18 лютого на Інститутській відбулася тиха акція «Ангели пам’яті», зініційована Анжелікою Рудницькою, співробітником Центру фольклору та етнографії ІФ. До акції щороку долучаються фольклористи нашого інституту. Разом із киянами вони на Алеї Героїв Небесної Сотні розвішують на гілках дерев паперових янголів, які були мовчазними свідками загибелі людей.

Анжеліка Рудницька зауважила: "Моє серце гріє велика кількість небайдужих людей, оці сотні і сотні ангелів, які довкола, мої студенти, які грають народні поминальні псалми. І це не може не надихати робити інші особливі справи. Для мене дуже важливо, що люди приходять сюди не за прагматичними речами, а через цінні для них спогади".

Під час акції студенти-фольклористи заспівали також народні псалми.

У цьому році до акції "Ангели пам’яті", окрім України, долучилися Туреччина, Греція, Польща, Франція, Латвія. Кожен охочий протягом тижня може долучитися до акції.

Відео - Валерія Попова "У пам'ять про розстріл Героїв Небесної Сотні. Ангели": https://youtu.be/G2PlXov6slY