«ЗМовники» повертаються!

Семестр уже в розпалі, час збирати засідання лінгвістичного клубу. Тільки актуальні теми! І зайвий привід нагадати, що курсова робота – не для позначки в кінці заліковки, а для користі та цікавинок. 5 лютого свою тему представляв студент-україніст Влад Бибик. Розповів гостям-змовникам про тенети соціальних мереж та якими ж нас бачить Інтернет.

За статистичними даними, 66% українців регулярно користуються соцмережами. Інтернет стає таким собі глобалізованим селом, де стираються межі між країнами та культурами й можна знайти інформацію майже про будь-кого, якщо людина зареєстрована в Інстаграмі, на Фейсбуці чи в Твітері. Уже перестає бути жартом думка: якщо тебе немає в соцмережах, то чи існуєш ти повноцінно?

Тема знайшла відгук і жваве обговорення. Проблем насправді багато. Голова лінгвоклубу Оксана Мацько навіть провела хвилинку ОБЖ, адже наша залежність від смартфону та світової павутини може призвести до аварії. Зачекайте, відповісте потім! Перейдіть вулицю спокійно.

Але для ЗМовників важлива мова. Українська мова Інтернету вже обговорювалася в клубі, читайте дослідження нашого випускника Миколи Панченка тут: http://instpres.univ.kiev.ua/node/1943. Влад звертає увагу на саме явище соцемереж. Він навів коротку історію їх як таку.

Інтернет – потужна платформа і для впливу, і для бізнесу/реклами, і для комунікації у віддалених точках планети, і водночас наша дошка пошани. Навряд хто опублікує в себе на стіні негарне фото чи писатиме з просторіччями, якими може послуговуватися в житті. Наше мовлення стає контрольованим, відбувається коригування мовної особистості.

Різні сайти та різні профілі користувачів, але правила популярності в соцмережах більш-менш можна сформулювати, що Влад і зробив. Ваш допис має бути актуальним. Писати маєте багато, часто, тоді збільшується ймовірність, що вас побачать. Складне питання стилю: сухий і офіційний нівелює одну з головних функцій соцмереж – розважальність; натомість занадто жартівливий образ дописувача знижує кредит довіри. Хочете написати довгопост чи багатолітерник? Не обмежуйте себе, зацікавлене коло прочитає. Але краще попередьте на початку, що літер тут справді багацько. І тему зазначте. Якщо вам потрібне поширення та підтримка посту, краще відкрито попросіть про це. Пам’ятайте, що найбільша активність перегляду – до обіду та в п’ятницю, найменша – у вівторок і неділю. Пишіть від ІІ особи множини. Це імітація діалогу. Суперечливе питання щодо емодзі. SMM-ники кажуть, що вони збільшують популярність допису на 50%. Але, будь ласка, в міру та доречно!

Найголовніше: не втратьте себе за всіма правилами соцмереж, хоч які вони корисні. Якщо ви на морі та хочете поділитися цією радістю, дозвольте собі 15 радісних смайликів, а якщо купили золотистого ретривера, не чекайте п’ятниці, щоб розповісти про це вашим друзям!

Юлія Кузьменко

Категорії: