Захист робіт МАН із фольклористики

На початку тижня, 28 та 29 січня, Мистецька зала Інституту філології приймала юних гостей. Молоді дослідники захищали свої роботи МАН з фольклористики. Перші проби пера в наукових пошуках – здається, це так непросто й відповідально! Хтось продовжить у наступних класах або у вищій школі. Але всі учні 8-11 класів безперечно отримають неоціненний досвід спілкування з науковцями, познайомляться між собою, почують нові ідеї.

Молоді дослідники вивчали легенди й перекази своєї місцевості, пісні, обряди, традиційні свята та багато іншого. Голова журі, завідувач кафедри фольклористики професор Олена Івановська цілком слушно сказала: «Фольклористика – стежка, яка не заросте ніколи, які б інновації нас не оточували». Цей шлях дозволяє нашій нації жити і працювати, залишатися людьми.

Звісно, учні дуже хвилювалися, хоча прийшли з підтримкою: батьками, керівниками, друзями. Але журі напрочуд доброзичливо слухало кожного доповідача, адже «це дружня розмова про важливі речі». Фольклористи Інституту філології закликали МАНівців уявити, що перед ними аудиторія, в якій ніхто нічого не знає про Україну. Завдання учасників – закохати в українську традицію.

Підтримували школярів керівник відділу української філології та мистецтвознавства Ірина Іваненко та керівник секції фольклористики Ярина Закальська. Навіть якщо сьогодні в юних науковців ще є похибки, вони врахують на майбутнє всі поради й не полишать обрану тему. А кафедра фольклористики завжди відчинена й радо допоможе консультаціями як науковим керівникам, так і дітям.

Фото Валерія Попова, Юлії Кузьменко