Відбулася вчена рада Інституту філології

У вівторок, 22 січня, представники кафедр й адміністрація Інституту зібралися на першу у 2019 році Вчену раду, аби обговорити звіт ректора Університету Леоніда Губерського та віддзеркалення в ньому діяльності ІФ. Директор Григорій Семенюк привітав колег із початком навчального семестру.

Із доповідями виступали заступники директора. Зокрема, Сергій Скрильник наголосив, що Інститут працює на студентів, для студентів і завдяки студентам. Нині кількість викладацьких ставок залежить від кількості студентів, і Сергій Вікторович назвав основні цифри. Креативних абітурієнтів необхідно заохочувати цікавими програмами, про це згадували не раз, зокрема завідувач кафедри стилістики та мовної комунікації Лариса Шевченко. Під час вступу-2019 ІФ пропонуватиме 40 освітніх програм на бакалаврат і 40 – на магістратуру. Наш Інститут – лідер серед університетських підрозділів за кількістю викладачів-іноземців (18 осіб), посідає ІІ місце в Університеті за академічною мобільністю (торік нею скористалися 308 студентів).

Важливе на порядку денному питання – наукова робота ІФ та в КНУ загалом. Про це детальний аналіз виголосила заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко. Інститут має працювати над введенням у науковометричні бази власних видань. Наголошується не лише на кількості публікацій як таких, а й якості, наукової новизни, відсутності повторів, плагіату, автоплагіату. Ганна Анатоліївна говорила також про аспірантуру в ІФ. Маємо високий конкурс, 4,5 осіб на місце на 2018 рік, та гарну ефективність роботи аспірантів – 84%. 461 захист кандидатських і докторських дисертацій ставить Інститут на ІІ після фізико-математичного факультету місце за кількістю захистів. Важливо надавати доступ до власних наукових здобутків (статей, монографій) в інтернеті. А також отримати доступ до публікацій науковометричних баз (Scopus, Web of Science та ін.).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Святослав Шевель лаконічно доповів про виховну роботу Інституту. ІФ – лідер в організації та проведенні роботи зі студентами за 2018 рік разом із ІМВ, ІЖ, ВІ тощо. До Вчених рад активно долучаються органи студентського самоврядування, вони мають зв’язки між ОСС інших структурних підрозділів Університету, також серед них 40 делегатів до конференції трудового колективу, вони долучені до стипендіальної комісії, до організування КНУ-Expo та днів абітурієнта ІФ. Проводяться культурні, спортивні заходи, заходи з національно-патріотичного виховання.

Відповідальний секретар відбіркової комісії ІФ Сергій Різник зауважив: набір студентів на бакалаврат і магістратуру дещо падає, порівняно з попередніми роками. Необхідно проводити профорієнтаційну роботу, більше рекламувати доступність контрактної форми навчання. Щодо магістратури можливий резерв – притік студентів із інших навчальних закладів. Інститут уже визначив орієнтовні обсяги бюджетних місць і сподівається, що Міністерство фінансів України затвердить план. Сергій Михайлович також сказав, що всі освітні програми мусять бути інтерактивними, мати навчальні плани онлайн для кожного вступника.

Проблемні питання обговорювалися. Виступили з пропозиціями завідувач кафедри германської філології Марія Іваницька, завідувач кафедри романської філології Георгій Крючков. Наприкінці Вченої ради озвучили звіт успішності студентів на сесії за І семестр 2018-2019 н.р.

Фото Валерія Попова