Міжуніверситетська олімпіада з мови гінді

19 грудня студенти Інституту філології та Київського національного лінгвістичного університету взяли участь в міжуніверситетській олімпіаді з мови гінді. Побажати успіху молоді завітав Посол Республіки Індія в Україні Партха Сатпатхі.

10 січня у світі відзначають Міжнародний день мови гінді. Щороку до неї зростає інтерес студентів. Інститут філології з нагоди цього представить кілька заходів. Зокрема 10 січня нагородять переможців олімпіади, які цієї середи брали участь у написанні есе про Індію та її культуру. Після того буде творча програма.

Тим часом Посол був радий познайомитися з найкращими знавцями гінді. Кожен учасник розповів коротко про себе та власне зацікавлення Індією. Заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко зауважила: щороку в нашому Інституті традиційно проводять олімпіади з 5 мов. Велика честь додати до цього переліку гінді. Живі й тісні зв’язки України з Індією розвиваються. Інститут дякує пану Послу за підтримку студентів. Можливо, незабаром вони працюватимуть в індійських фірмах і представництвах. До слів Ганни Анатоліївни долучилася заступник директора Інституту філології з міжнародної співпраці Катерина Білик.

Високоповажний Посол не оминув нагоди поговорити з молоддю та викладачами гінді. Упевнений, київські студенти – справжні бхакти, віддані душею Індії. На стенді, який прикрасили до заходу, пан Посол помітив зображення Сарасваті та Ганеша – індійських богів священної мови, знань та натхнення, і побажав: «Нехай дадуть вони вам благодать і успіх!» Надихнувся й сам, продекламував кілька рядків поезії, аби переконати: якщо ви хочете вивчити гінді, то маєте полюбити її, «як поезію на вустах» і «як мрію в очах».

Індія сьогодні – дуже демократична держава, що є певною мірою викликом для неї самої. Там живе свобода слова, присутні всі релігії. Країна налічує 29 штатів, кількість офіційних мов велика, хоча гінді рідна для 50% населення. Влада дбає, щоб суспільство жило в гармонії. Пан Посол запевнив: щасливий зацікавленості українських студентів у вивченні мови гінді. Наша молодь має перспективи в цій галузі.

Текст: Юлія Кузьменко
Інформацію також надала студентка Дар’я Кондратенко
Фото: Валерій Попов