Андріївські вечорниці-2019

Нечасто в Інституті філології перекривають головний вхід. Рідко й молодь наша лишається допізна, хоча в кожного другого назавтра іспит. Так, це буває лише раз на рік. Сутеніє… І ось він, їде! «Їде-їде пан Коцюбинський, їде-їде калиту кусати, гоп-гоп…»

Кусали калиту й наші студенти, і гості з Підготовчого відділення (ото потім ще дужче захочуть вступити й щораз веселитися на народних святкуваннях!). Завітали студенти-медики з НМУ імені О.О.Богомольця, які були вражені! Вони в Україні лише перший рік, і досі ні в чому подібному не брали участь.

Андріївські вечорниці 13 грудня – одна з найочікуваніших подій року в ІФ, щира дяка за це Кафедрі фольклористики та Центру фольклору та етнографії ІФ. Спершу ворожили на суджених і дітей, пригощали смаколиками, проводили майстер-класи. Викладачі кафедри на чолі з Оленою Івановською співали традиційних колядок.

А далі наш пан Калитинський (Сергій Бадюк) почав зазивати сміливців. Завдання-то різні, аби отримати шанс вкусити калиту (пекла, до речі, Ярина Закальська, спасибі їй). Хтось «зайчика» через палиці стрибав, хтось танцював, хтось співав чи загадки відгадував. А один вирішив помірятися силами – підняли з Калитинським по четверо дівчат! Головне – не засміятися, а також у завданні не помилитися, бо будеш обмазаний смолою. Олександр Бондар пильно стежив і малював за найменші хиби хлопцям то вуса, то брови чорнії.

І нарешті танці! Фольклористи вчили народних танків усіх охочих. А дівчат Інституту вчили очіпки зав’язувати, бо й заміж скоро, наворожили ж!

Словом, свято вдалося. Чекаємо вже на наступне, а поки щасливого закінчення сесії нашому студентству!

Юлія Кузьменко