Реконструкція обряду дівич-вечір

5 грудня студенти-фольклористи у рамках заліку здійснили реконструкію обряду дівич-вечір за мотивами картини Володимира Маковського. Художник написав полотно у 1883 році. Володимир Маковський на картині зобразив традиційний весільний обряд - дівич-вечір, на якому на молоду одягали вінок, після чого вона прощалася з домом та подругами. У лівій частині полотна можна побачити великий стіл, за яким сидять незаміжні дівчата та молода. На столі знаходяться перев'язані червоною стрічкою пляшки, в кожній з яких по три колоски, а також обрядовий хліб. Праворуч зображені музиканти та гості. З сюжету картини зрозуміло, що дія відбувається вже після одягання вінка, у момент початку святкової забави. Як зазначили студенти-фольклористи, полотно Володимира Маковського фіксує моменти із типового життя українців. Багатофігурність, яскравість барв - це картина побуту українців. Художник, як кажуть, просто вирвав момент із життя селян. Обличчя дівчат не прописані, тож засвідчують типовість. Після аналізу картини студенти оповіли про сам обряд та його особливості, відокремивши кілька його етапів. А далі відбулося неабияке етнодійство. Барвисті спідниці і білосніжні вишиванки, пісні, одягання вінка, танці - усе це закликало дух предків постати, наповнивнило кімнату живильною енергетикою. "Це новий погляд на твір мистецтва. Студентам вдалося оживити картину. За що дякуймо викладачам, які на практичних заняттях з ними працювали упродовж семестру. Сьогоднішня подія демонструє не просто знання студентів, а те, що є нашою сутністю, нашою душею", - зауважила завідувач кафедри фольклористики Олена Івановська. Зі словами подяки колегам виступив й професор Іван Павленко, який також закликав усіх збирати народний фольклор для збереження нашої культурної спадщини. "Від теорії до візуалізації образів - це шлях фольклористів, завдяки яким зберігаємо нашу самобутність. Козацькому роду нема переводу", - зазначила заступник директора Надія Янкова.
Серед присутніх були також такі викладачі-фольклористи, як Оксана Оверчук, Наталія Салтовська, Наталія Хоменко, Роман Лихограй, Володимир Щибря та Ірина Барамба.