Урумська мова може зникнути з мовної карти України

16 листопада з ініціативи кафедри тюркології в Інституті філології відбулася зустріч із урумською поеткою Кирікією Хавана із села Старогнатівка Донецької області, казкарем Федором Майхапаром та ансамблем "Пештеш" із села Гранітне Донецької області. У рамках події було вперше презентовано урумську відео-абетку: автори ідеї та упорядники - Олександр Рибалко та Костянтин Новосильний, автор тексту - Кирікія Хавана. .

Урумська мова - це одна з тюркських мов, яка є рідною для надазовських греків. Наразі ця мова знаходиться під загрозою зникнення. Презентована праця є першою спробою створити абетку для молоді, спробою не дати мові зникнути з мовної карти України.

Презентоване видання створено в рамках реалізації проекту "Збереження мовної та культурної спадщини греків Надазов'я", що реалізується ЦРР "Топ-Кая" за підтримки Українського культурного фонду.