Зустріч із Мариною Гримич

5 листопада з ініціативи Єгипетського центру арабської мови та культури Інституту філології відбулася зустріч з відомим українським антропологом та письменницею, дружиною Посла України в Лівані, доктором історичних наук Мариною Гримич. На зустрічі були також присутні український дипломат, літературознавець, перекладач, кандидат філологічних наук, член НСПУ, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Французькій Республіці (1992-1997), Постійний представник України при ЮНЕСКО (1992-1997), провідний науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України Юрій Кочубей, поетеса, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Тетяна Маленька та директор Єгипетського центру арабської мови та культури Інституту філології Олена Хоміцька.

Марина Гримич наразі проживає в Лівані. Вона активно популяризує українську культуру в арабських країнах. Під час організованої зустрічі пані Марина прочитала лекцію арабістам: "Ліван очима антрополога та дружини дипломата". Виступаючи перед студентами та науковцями, гостя закцентувала увагу на "культурно-антропологічній різноманітності" Лівану. Переглядаючи фотографії і проморолик, студенти побачили ландшафтні особливості арабської країни. Марина Гримич розповіла про історію східної держави, її особливості та звичаї.

Під час зібрання також було презентувано книжку "Ажнабія на червоній машині". Словом «ажнабія» називають в арабських країнах іноземок. Дія роману Марини Гримич відбувається в сучасному Лівані, відомому своїм міжконфесійним розмаїттям, і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з "Тисячі й однієї ночі". У центрі сюжету опиняються дві "ажнабійки-українки" — Павлина, заміжня за сунітом Ахмадом, та Віра, дружина шиїта Жаввада. Павлина береться допомогти Жавваду порозумітися з дружиною, однак та несподівано зникає, і в пошуках Вірунчика Ахмад, Жаввад, Павлина, а також таємничий дуруз Зіяд, що несподівано приєднався до компанії, об’їжджають червоною машиною увесь Ліван.