Як спіймати ідею і не втратити мотивацію: секрети радіоведучої Аліни Акуленко

31 жовтня з лекцією до Інституту філології завітала Аліна Акуленко – ведуча Першого каналу Українського радіо. Серед проектів журналістки – «Радіодиктант національної єдності», «Лекторій» та «Кандидатський мінімум». Темою обговорення стало питання як спіймати і втілити ідею.

Гостя переповіла основні віхи своєї книжки «Побачити свої зірки в калюжі» від видавництва «КМ-БУКС». Виявилося, ідея має чітку структуру, що поєднує досвід та емоцію, займає своє місце у часі. Саме тому, на думку автора, ідея використання планшетних комп’ютерів стала популярною завдяки Стіву Джобсу, десятьма роками пізніше презентації першого планшета компанією «Майкрософт».

Слухачі розглянули відмінності між кавером, римейком, відновленням і плагіатом. «Останнє певним чином було характерно для радянських композиторів, – стверджує Акуленко, – саме тому вони боялися інтернету». Лекторка не обмежилась сухим викладом фактів та згадала історію плівки «Кодак», а також старе кіно. Студентів здивувало те, що «У джазі тільки дівчата» не оригінальний фільм, а художнє переосмислення німецької стрічки «Фанфари кохання».

Важливу частину розмови було присвячено презентації ідеї. «Неформату не існує. Люди просто не вміють представити ідею чи звертаються не туди», – наголосила філологиня та згадала про вправу «перемовини в ліфті». Ця стратегія презентації важлива у західному діловому світі на противагу східній – неквапливій та патетичній. Суть у тому, щоб зацікавити людину своїм проектом за 45 секунд, чітко сформулювати прохання та очікувану вигоду (не присоромивши власні амбіції).

Випускниця Київського університету імені Тараса Шевченка, а тепер успішна активістка радить не боятися труднощів і вчитися на власних помилках. Навчаючись на першому курсі, дівчина ходила до дверей радіо з надією потрапити всередину й врешті-решт їй пощастило отримати перепустку. Перше у житті інтерв’ю вона записала біля фонтану, який заглушив майже всі фрази співрозмовника. Але це не завадило їй влаштуватися на омріяну роботу.

Прикладом для Аліни став Ларрі Кінг – американський журналіст. Щоб отримати місце ведучого на радіо йому довелося влаштуватися туди прибиральником. Коли юнаку пощастило вийти у перший ефір, він настільки розхвилювався, що спершу не зміг вимовити ані слова, а потім опанував себе і вразив слухачів своєю щирістю. Зараз ведучий має власне шоу на телеканалі, яке існує вже понад 25 років. А найвпливовіші люди світу вважають за честь, коли сам Ларрі Кінг бере у них інтерв’ю.

Аліна Акуленко зробила дуже важливий висновок, який варто запам’ятати – критерії успіху всередині нас, головне мати внутрішню рівновагу. Чекатимемо таких мотиваційних лекцій від гостей Жовтого корпусу і надалі! Організована зустріч відбулася з ініціативи д.філол.н., професора кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Мар’яни Шаповал.

Інформацію підготувала Катерина Барановська, фото Валерія Попова