Жовтневе засідання Вченої ради Інституту філології

30 жовтня відбулася Вчена рада Інституту філології. Під час жовтневого засідання було розглянуто такі питання: 1. Новий правопис української мови (д.філол.н., проф. Л.Гнанюк); 2. Затвердження плану роботи засідань Вченої ради на 2018/2019 н.р. (заступник директора Г.А.Черненко); 3. Поселення студентів у гуртожитки (заступник директора С.М.Шевель); 4. Різне (про уточнення тем дисертацій, рекомендації до друку, присвоєння вченого звання).

Перед початком засідання директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк зазначив, що у жовтні кафедра стилістики та мовної комунікації нашого інституту провела загальноуніверситетський конкурс «З українською мовою в серці». Серед переможців є й філологи, зокрема Анна Ляшенко, Діна Душа, Валерія Мозгова, Анна Чоп. Названим студентам Григорій Фокович вручив грамоти.

Д.філол.н., проф. Лідія Гнатюк, яка є членом Української національної комісії з питань правопису, розповіла присутнім про нову редакцію українського правопису, яка була оприлюднена у серпні і наразі винесена на всенародне обговорення. Роботу над нею було розпочато у 2015 році. Девізом нового проєкту стали слова: "Єдиний правопис для єдиної України". До цього часу існувало чимало редакцій правопису. Та й у цілому історія українського правопису терниста. Але, Лідія Павлівна Гнатюк зауважила, що Україна не єдина держава, де досі триває робота над правописом. Так, у Німеччині упродовж 10 років (1996-2006 рр.) співіснували два варіанти правопису. Виступаючи, Лідія Павлівна зупинилася на найобговорюваніших змінах, які викликали чималий резонанс у суспільстві.

Про поселення у гуртожитки доповів на Вченій раді заступник директора Святослав Шевель. Святослав Миколайович зауважив, що 33% із загальної кількості студентів-філологів проживає у гуртожитках. Заступник директора підкреслив, що переважна більшість охочих нині вже розселена по гуртожитках Університету.

Наступною виступила заступник директора Ганна Черненко, яка представила план роботи засідань Вченої ради на цей навчальний рік.

Про поїздку до Швеції на Саміт вчителів Нобелівської премії 2018 та отриманий досвід від цього розповіла присутнім к.пед.н., доц. кафедри іноземних мов хіміко-фізичних факультетів Наталія Білоножко. Наталія Білоножко у своєму слові відзначила, що її присутність на заході такого рівня стала можливою завдяки студентам Шевченкового університету й задля них. Варто зауважити, що представника з України було запрошено на Саміт вчителів Нобелівської премії вперше, тому досвід викладачки є особливо цінним.

Насамкінець засідання відбулося обговорення про уточнення тем дисертацій, рекомендацій до друку, присвоєння вченого звання.