Грецький голос тонкої душі

12 жовтня у стінах Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького відбулася лекція Миколи Карабіновича під назвою «Рембетика як подорож з Берліну до Казахстану».

Рембетика – відомий традиційний жанр музики Нової Греції, стиль міської авторської пісні, що набув особливої популярності у 1920-30-ті роки.

Микола Карабінович - митець з роботами широкого спектру, номінант премії PinchukArtCentre-2018, розповів про походження та становлення рембетики, провідних творців жанру, тематику пісень, що дозволяють пов’язати минуле та сьогодення.

Вагоме місце в лекції займало особисте ставлення перфомера до цього музичного жанру: його розгляд рембетики як інструмента для осмислення навколишнього простору шляхом чуттєвого сприйняття. Під час виступу пан Микола розповів про свою роботу - «Голос тонкої тиші» - перфоманс з рефлексією над питаннями ідентичності, голосу роду, частиною якого є пісня з мотивами рембетики у виконанні Юрія Гурджі, натхненного листами діда самого митця, репресованого грека. 

Студентки 3-го курсу,
Юлія Лебедєва, Лілія Сніжковська

Категорії: