Новий формат літстудії: вечір поезії

Душевний спів під гітару, вечірня година, Мистецька зала Інституту, творчі студенти. Це все було на зустрічі, яку організувала староста літстудій імені М.Рильського Іванна Чорна. Вона хотіла б продовжувати класичність студій, але запропонувала новий часовий формат – експеримент, який, можливо, стане традицією. Гостей тішили поезії студентів ІФ Віктора Свінціцького, Олени Соколовської, Катерини Барановської (Чайки), Єгора Семенюка, Ілони Павленко, Дар’ї Дробної та Мар’яна Кондратюка, а також студента-політолога Дениса Ратушного. «На ура» зустріли вірші й музичні виступи Ани Номарен та Анни Комар. Іванна просила обговорювати творчість кожного, адже вважає, що конструктивна критика важлива, це покращує тексти.

Девіз літстудії «Не бійтеся бути геніальними!» нагадав директор Центру літературної творчості Михайло Наєнко. Зауважив, що поезія від прози відрізняється музикою. Нині лунали усі три жанри. Але мета кожного літературного твору та сама – змінити світ. Романтики спонукали до скасування кріпацтва, Грушевський і Петлюра своїм письменством наблизили Революцію 1918, шістдесятники підготували нашу незалежність. Михайло Кузьмович побажав молодим авторам розвитку та успіхів. Кілька зауваг пролунало від професора Анатолія Ткаченка. Гостем вечору, крім того, був випускник ІФ та колишній літстудієць Роман Кухарук.

Загалом захід минув весело, невимушено. Причиною тому легка вечірня втома, що налаштовує всіх на щирість, зустріч після пар і читання «саме тих» творів, які йдуть від серця.

Юлія Кузьменко, фото - Сергій Терещенко