Патріотизм і хоробрість 19-річного юнака

Уже 4 роки поспіль 3 жовтня в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувається зустріч пам'яті кіборга Скельда – Святослава Горбенка. Коло іменної аудиторії, названої на честь Святослава, щороку збирається громада Шевченкового університету, серед яких директор Інституту філології Григорій Семенюк, заступники, викладачі, студенти, представники Ради ветеранів КНУ, військовослужбовці та звісно батьки Святослава - Сергій Олександрович та Лариса Вікторівна.

Історія Святослава Горбенка - це приклад героїзму, який не вимірюється віком. Він пішов на фронт добровольцем, залишивши позаду кар'єру перекладача. Його історія вже переповідалася неодноразово, проте нині стали відомі деталі бою, під час якого загинув юнак.

У ніч з 2 на 3 жовтня під Донецьким аеропортом відбувалася ротація наших захисників. Скориставшись ситуацією - перегрупуванням наших воїнів, терористи спробувати віроломно атакувати Донецьке летовище. Спочатку вони розгромили перший пост, взяли у кільце 7 спецназівців, 2 із яких загинули. 1-а штурмова рота 5-го батальйону ДУК “Правий сектор”, серед учасників якої був і Святослав, витягли спецназівців. Ворог не зупинився, він почав обстрілювати наших танками. Осколком танкового снаряда було смертельно поранено Святослава. Йому було лише 19. Його фронтова дорога коротка, але вона є прикладом жертовного служіння Батьківщині. Доброволець Скельд разом з побратимами тримав українське небо у тому пекельному аеропорту. Це був час, коли виснажені українські воїни відійшли на ротацію, а нове поповнення, яке прибуло обороняти термінал аеропорту, ще не зовсім орієнтувалося у бойовій ситуації. Залишалася лише група добровольців, які швидко реагували. Саме від тих страшних подій 3 жовтня з'явилося слово – кіборги. Святослав із побратимами були першими кіборгами - "осінніми".

Герої не вмирають, адже вони й надалі присутні у нашому житті, у нашій пам'яті. Як зазначив батько, нехай гине ворог, а наші воїни повинні повертатися живими з воєнних доріг. Нехай Святослав стане останнім студентом Шевченкового університету, який загинув за Україну. Адже студенти - це еліта країни, вони мають жити і розвивати країну, а не воювати.

На організованій зустрічі говорив Голова ради ветеранів Інституту філології Сергій Янчук, воїн-доброволець і викладач Інституту Денис Антіпов, слово попросив і колишній воїн, психолог Олександр Ткаченко. Він переконаний, що такі солдати як Скельд – особливі люди, які на передовій кажуть: “Ми не маємо права загинути, бо не буде кому захищати Україну”. Слово взяв і присутній викладач історичного факультету КНУ Олександр Надтока, який також у 2014-2015 роках захищав Україну в складі 79-ї бригади. Він зауважив, що війна – жахлива сторінка в історії кожного народу. В українського – є сторінка про подвиги кіборгів… Але це не основне сьогодні. Головне не підвести тих, хто поклав свої життя відбиваючи наступ ворога. На мітингу-реквієм виступив також викладач японської мови Хіроюкі Егава, у якого навчався Святослав Горбенко. Серед присутніх був і американський журналіст видання “The Daily Signal” Нолан Петерсон. Американець знає, що таке війна, втрати – воював в Іраку, у складі спецпризначенців. Нолан Петерсон сказав, що такі воїни, як Скельд, є взірцем для суспільства. Українські воїни на Донбасі захищають не лише свою Батьківщину, а й увесь світ від російської загрози. Зауважимо, що американський репортер написав статтю про Святослава Горбенка і вона була обов'язковою до прочитання в американських школах. Як зауважила світова спільнота, історія Скельда - це приклад свідомого патріотизму і хоробрості.

Олександра Касьянова, фото Валерія Попова