Презентація перекладу книги про життя Петра Яцика

25 вересня в Інституті філології відбулася презентація українського перекладу англомовної книги «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика».

Найкраща пам’ять про людину – продовження її справи. Цим і займається донька Петра Яцика Надія, з ініціативи якої написана презентована історія. Ще 2013 року на її прохання відомий канадський письменник Джон Лоуренс Рейнольдс дописав розпочату самим Петром Яциком книгу про життя цього відомого бізнесмена та мецената. Письменник зацікавився темою, навіть не знаючи української мови, але блискуче завершив справу. Восени 2013 року Ванкуверське видання опублікувало нову англомовну книжку «Leaving Home: The Remarkable Life of Peter Jacyk». Сьогодні книга стала доступною для земляків Яцика завдяки роботі Михайла Сороки, який здійснив українськомовний переклад. Михайло Михайлович каже, що це – перший подібний переклад у його практиці, і дуже відповідальний. Адже лише з перекладом видання «Залишаючи рідний дім» Петро Яцик, хоч і по смерті, нарешті повернувся додому.

У роки війни Петро Яцик емігрував до Канади. Перед від’їздом у нього вкрали торбину з речами. Тож він розпочав нове життя на чужій землі без освіти, родини, високої науки, знання англійської і навіть коштів. П'ять із семи доларів, що мав, витратив на таксі до свого товариша. Спочатку працював у монреальському ресторані, мив посуд. Але, як сказав перекладач видання заслужений журналіст України Михайло Сорока, Петро Дмитрович знав: «Тримай очі і вуха відкритими – і ти знайдеш щось краще». Крок за кроком українець збудував блискучу кар’єру, здобув авторитет у соціумі. Він заснував власний бізнес у Канаді, який і досі продовжує його донька Надія. Вона з онукою діяча приїхала на Батьківщину батька, аби презентувати важливу книгу.

Це видання не лише про шлях Петра Яцика, який веде до успіху. Ця книжка про шлях кожного з нас, про наше майбутнє. Уперше в історії розповідають на весь світ про видатного українського підприємця. Сучасники згадують Петра Дмитровича як непересічного українця, що завжди опікувався питаннями культури та освіти в Україні. Всім відомо, що 2000 року за фінансової підтримки його родини проводиться щорічний Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

На зустрічі були присутні радник Посла Канади Руслан Коц, друзі та колеги Петра Дмитровича – колишній Посол Канади Володимир Хандогій, дипломат першого МЗС у Канаді в СРСР Юрій Богаєвський, колишній представник посольства УРСР у Нью-Йорку Ігор Турянський, завідувач кафедри історії світового українства на історичному факультеті КНУ Володимир Сергійчук, полковник НУОУ Василь Осьодло. Вони назвали Петра Яцика державником України та закликали молодих слухачів брати приклад з видатного українця.

Текст: Юлія Кузьменко
Фото: Валерій Попов, Юлія Кузьменко