ІФ став відправним пунктом марафону Кідрука

24 вересня, Київ, Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка – пункт, від якого розпочався другий марафон Макса Кідрука "101 місто ДНБ". Для філологів його представляти не потрібно, адже літератори вивчають ідіостиль Кідрука, складають психологічні портрети персонажів його книг, а одна із випускниць ІФ входить у команду Макса.

"Де немає Бога" – назва нового роману, який писався упродовж 5 років. Інтригує. 6 осіб опиняються у місті, де не діють моральні закони, де немає Бога. Але книжка не про Всевишнього. Макс Кідрук порушує земні проблеми, однією із яких є батьки-діти. "Я пізня дитина. Мої батьки, як і усі ми, не молодіємо. Якщо десять років тому я не помічав змін батьків, то наразі я бачу, що вони вже не ті запальні, вони старіють. Це важко прийняти. Тож вперше присвятив книжку комусь – моєму батькові", – розповідає Макс філологам. Відтак це психологічний роман. "З перших сторінок вам здасться, що це роман про катастрофи. А от і ні. Це якраз книжка не про виживання. Катастрофи – це лише каркас. Спочатку є просто герої, але вони не головні. Це лінзи, крізь які йдеш до центральних людей, тих, чиї долі лягли в основу, тих, хто є ключем цієї книжки", – розказує Макс. Вибір осіб, як завжди, не випадковий. Це найкращі 6 історії, які письменник звідав упродовж п’яти років. Дехто із персонажів є прототипом реальної людини, наприклад, кардинал. У книзі Кідрук ставить деякі питання і не дає відповіді. За словами Макса, це для того, аби читач сам віднайшов відповідь, бо особисто Макс однозначно відповісти на них не може (зізнається).

Макс відшліфовує свій стиль, тож у "ДНБ" бачимо незначну еволюцію. Зовнішній стиль – яскравий та ілюструє фрагмент книжки.

Насамкінець Макс Кідрук сказав, що вже працює над новою книжкою – «Доки світло не згасне назавжди». Шанувальники мандрівного письменника зможуть її побачити наступної осені.

Олександра Касьянова, фото Валерія Попова